Siyaset

ŞEBİNE İL SÖZÜ

 

Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın seçildikten sonra tamamen durduğu Şebinkarahisar’ın il olma mücadelesi, İstanbul’da tekrar başladı.

CHP Şebinkarahisar İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği dayanışma gecesine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hak verilmez, alınır. Hakkınızı alacaksınız. İl olmak sizin hakkınız zaten” dedi. Kılıçdaroğlu, gecede yaptığı konuşmada CHP iktidarında Şebinkarahisar’ı il yapma sözü verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Okul istedik, okul verdik, fabrika yeri istediler fabrika yeri verdik. İliniz vardı onu da verdiniz. Ama ben size bir şey söyleyeyim; hak verilmez alınır. Hakkınızı alacaksınız. İl olmak sizin hakkınız zaten. Her zaman yüreğimizi burkan bir anısı vardır; 12 Eylül askeri darbelerinin Erdal Eren gibi gencecik bir çocuğun yaşının büyütülerek idam edilmesi. Onun adının burada anılması ayrıca beni mutlu kıldı. Çünkü biz demokrasiden ve siyasallardan yana bir anlayışa sahibiz. ‘Ecevit’in bir vasiyeti var’ dedi. Onu inşallah özümsersiniz diye. Sayın Başkan hiç meraklanma Bülent Ecevit Türk sosyal demokrat hareketinin çok önemli bir kilometre taşıdır. Onun vasiyeti sadece Şebinkarahisar’la sınırlı değil. O vasiyetine de sadık kalacağız. Ama ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen diyen vasiyetine de sahip çıkacağız” diye konuştu.

Geceye; CHP Genel Başkan Yardımcılarından Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kan Salıcı, Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, partililer ve davetliler katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir