GiresunUlusal

ŞEBİN’DE MEZUNİYET COŞKUSU

Şebinkarahisar Teknik-Sosyal Bilimler MYO ve Feyzi KRAÇ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu bitiren 1.100 öğrenci için ilçedeki spor salonunda  yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla mezuniyet töreni düzenlendi. Törene ilçe protokolünün yanısıra Rektör Prof. Dr. Aygün Attar ve GRÜ'nün yöneticileri, daire başkanları da tam kadro katıldı.

 

cats

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesiyle başlayan tören, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahadır ve MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Fatih Aygün'ün konuşmalarıyla sürdü.

Ardından konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, gösterilen ilgi ve coşku karşısında mutlu olduğunu belirterek, Şebinkarahisar'ın özel bir yere sahip olduğunu , çünkü ilçe halkının, işadamı ve STK'ların eğitime büyük önem vererek katkı sağladıklarını söyledi.

DSC_8429

 

Attar,  şunları söyledi: "“Buruk bir sevinçle hayata uğurladığımız Sevgili öğrencilerimi başarılarından dolayı tek tek kutluyor, 3 çocuk annesi bir akademisyen ve bir kadın olarak hepsinin gözlerinden öpüyorum. Hayatlarının bundan sonraki aşamalarında da hep mutlu ve başarılı olmalarını diliyorum.

Ülke olarak, Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle acımız büyük. Tüm ülkede olduğu gibi mezuniyet törenlerimizi bu çerçevede eğlence kısımlarını iptal ederek gerçekleştiriyoruz. Giresun Üniversitesi ailesi olarak gösterilen bu hassasiyete de ayrıca teşekkür eder, bu vesile ile kaybettiğimiz insanlara Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı dilerim".

DSC_8439

Rektör Attar, öğrencilere de şöyle seslendi: "Samimi ülke ve millet sevgisi, çalışkan ve başarılı insanlar meydana getirir. Bu samimiyeti içinizde dipdiri tutarsanız, hiçbir yılgınlık sizi çalışmaktan men edemez.

Farklılıklara, değişik fikirlere açık olun, meraklı ve sorgulayıcı olun. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Rüyalara dalmasanız da, hayal edin, büyük düşünün, ve kendinize güvenin. İnanıyorum ki; siz yeni nesillerin gayretleriyle; büyük Atatürk’ün belirttiği gibi: “Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü, “muasır medeniyet” seviyesinin üstüne çıkaracağız. Hiçbir zaman nokta kadar menfaat için soru işareti gibi eğilmeden hep ünlem işareti gibi dimdik olun. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz”

DSC_8412

Kübra Şanlı (UBYO), Eray Yeğen (Teknik Bilimler MYO), Gözde İçöz(Sosyal Bilimler MYO) 2013-2014 yılı okul birincileri olarak yaşkütüğüne plaket çaktılar.

Konuşmalarının ardından okul birincilerinin ödülleri Rektör Attar,Kaymakam Erkan Kalender, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İşadamı Fevzi Kıraç; Rekör Danışmanı Doç.Dr. Külteğin Çavışoğlu, Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Mahir Kadakal, Prof. Dr. Kürşat Yapar, Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya, Doç: Dr. Zafer Türkmen, Doç Dr. Emine Yalçın ve diğer protokol, akademisyenler tarafındandan da tüm öğrencilerin mezuniyet belgeleri dağıtıldı.DSC_8449

Tören geleneksel kep fırlatma seremonisi ve hep birlikte  Cumhuriyetin 10.yıl Marşının söylenmesi ile sona erdi.

DSC_8453

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir