GiresunManşet Üstü

SALON YAPMAK YERİNE SALONA, SALON FOTOĞRAFI ASILDI

Giresun 19 Eylül Spor Salonu’nda dün oynanan Yeşilgiresun Belediyespor-İTÜ takımları arasında oynanan karşılamayı izlemeye gidenler salonun değişik yerlerine asılan 3.500 kişilik salon projesinin fotoğraflarını görünce önce sevindiler. Ama kısa sürede bu projenin gerçeği yansıtmadığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Giresun’a spor salonu yapmak için ayırdığı bir ödenek ve projesi olmadığı anlaşıldı.

cats

KAZIYINCA ALTINDAN 2.500 ÇIKTI…

Fotoğrafların altındaki rakamın bile sonradan yapıştırıldığı anlaşıldı.

 

İnternetten NBA maçlarının oynandığı salonların fotoğraflarından alınan çıktıların salona yapıştırılmasına tepki gösteren taraftarlar, AKP’yi ciddiyete davet ederek  sporun siyasete alet edilmemesini istediler. EG

BATI YAKASINDA YER BULUNURSA YAPILACAKMIŞ…

Öte yandan aynı fotoğrafların yer aldığı Giresun Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün sitesinde salonla ilgili şu bilgiye yer verildi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yaptırılması planlanan, ödeneği ve projesi hazır olan Merkez 3500 Seyirci Kapasiteli Spor Salonunun yapımı için şehrimizin batı bölgesinde uygun yer arama çalışmaları devam etmektedir. Uygun yer bulunduğu takdirde spor salonu yapılacaktır”.

Konuya ilişkin olarak Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun bir açıklama yapması bekleniyor. 

UFUK KEKÜL'ÜN BU KONUDAKİ YAZISININ LİNKİ: 

http://www.giresun28haber.com/kagittan-spor-salonu.html

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir