Giresun

SAHİP ÇIKIN!..

CHP'Lİ YILMAZ, YEREL YÖNETİCİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI: "BULANCAK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU BİNASININ FİZİKİ ŞARTLARI EĞİTİM-ÖĞRETİME UYGUN DEĞİL"….

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, Giresun Üniversitesi Bulancak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun sorunlarını gündeme getirdi. 
Yüksekokulun fiziki şartlarının yanı sıra öğrencilerin ulaşım ve sosyal alan gibi sorunları bulunduğunu ifade eden İl Genel Meclis Üyesi CHP Grup Başkan Vekili Ömer Musta
Afa Yılmaz, ilçe idarecilerinin okula sahip çıkmasını istedi. Yılmaz yaptığı açıklamada “ Binanın malzemeleri her ne kadar sağlam olsa da temeli sağlam zemine atılmamıştır. Zemin etüdü yapılmadan yapılan binanın zemine bağlı olarak fiziki şartları elverişsiz olduğu tespit edilmiştir. Fiziki şartlarını iyi bilen üniversite de okul binasını devralmamıştır. Binanın iç ve dış cephelerindeki çatlaklar kamufle edilmeye çalışılsa da bunun somut bir göstergesidir” dedi. 
Okulun fiziki şartları kadar çevre şartlarının da olumsuz olduğunu kaydeden Yılmaz “Öğrencilerimizin can güvenliğini sağlayacak bir kaldırım dahi bulunmamaktadır. Okul güzergahında bulunan trafik akışı yoğun olan karayolu kenarında öğrencilerin yürüyeceği kaldırım dahi yoktur.Öğrencilerin güneşte, yağmurda sığınacakları durakları dahi bulunmamaktadır. Hatta bu güzergahta ışıklandırma da yeterli değildir. Öğrencilerin ders dışında okul çevresinde bekleyecekleri alanlar da ya dolmuş durağı yada belediyenin kum,çakıl alan için kullanmaktadır” diye konuştu. 
Bulancak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’ndaki bu sorunlar nedeniyle öğrencilerin artacağı yerde azaldığına da dikkat çeken Yılmaz “Bir çok ilçede her geçen yıl üniversite birimlerine yeni bölümler açılırken, öğrenci kontenjanı artarken, ne yazık ki ilçemizde azalmaktadır. Bunun başlıca nedeni de fiziki ve söz konusu çevresel etkenlerdir. İkinci öğretimdeki yüzü aşkın öğrenci bu sorunlar nedeniyle Giresun merkeze alınmıştır. Bir çok öğrencide kazandığı halde kaydını dondurmaktadır. Bu konuda Giresun Üniversitesi sorunları yetkililere ilettiği halde çözüm bulamadığına inanıyorum. Üniversite öğrencilerinden ilçemiz adına bir şey bekliyorsak yetkililerde bu üniversite birimine yatırım yapmalı, sorunları dikkate almalıdır” şeklinde konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir