Giresun

SAĞLIK BAKANI HASTANE AÇTI

 ŞEBİNKARAHİSAR DEVLET HASTANESİ'NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAN

   BAKAN MÜEZİNOĞLU'DAN VATANDAŞLAR UZMAN DOKTOR,İSTEDİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi açılış ve temel atma töreni için Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine geldi.

 AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Vali Dursun Ali Şahin, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve daire amirleri tarafından Hükümet Konağı önünde davul zurna eşliğinde karşılanan Bakan Müezzinoğlu bir süre folklor gösterilerini izledikten sonra Fatih Camisi'nde Cuma Namazı'nı kıldı. Cami çıkışı tören alanına yürüyerek geçen Bakan Müezzinoğlu’na vatandaşlar yolda yörenin ünlü fındık ezmesi ve pestilinden ikram etti. Bazı vatandaşlar ise hastaneye uzman doktor talebinde bulundu.
Daha sonra şehir merkezinde belediye tarafından yaptırılan Kültür Merkezi ve İşhanı'nın temel atma törenini gerçekleştiren Müezzinoğlu, buradaki törenin ardından Devlet Hastanesi’nin açılış törenine geçti. Açılış töreninde konuşan Bakan Müezzinoğlu, hastane yapılmasından daha çok doktor sıkıntısı yaşandığına dikkat çekti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “Son yıllarda sağlıkta önemli gelişmeler kaydedildi. Yeni hastaneler yapabiliyoruz, içini en modern teknolojilerle donatıyoruz. Amerika’dan dahi bu konuda ileriyiz. Ancak en önemli sorunumuz uzman doktor eksiğidir. Bir yerdeki uzman doktoru bir başka yere atamakta bir yeri yaparken, diğer yeri yıkmaktır. Bugüne kadar Tıp Fakültelerinde en büyük hatayı yaptık. Doktor fazlası var diye Tıp Fakülteleri'nde kontenjanı azalttık. Ancak gördük ki ciddi anlamda uzman sıkıntısı yaşanmaktadır. Ülkemizin bu konudaki sorunu en erken 10 yıl içerisinde çözülür” dedi. A
Vatandaşlardan doktorlara sahip çıkılmasını da isteyen Bakan Müezzinoğlu “Gerektiğinde bizlerin canını emanet etiği, sevdiklerimizin hayatını kurtardığı doktorlarımıza istemediğimiz şiddetler uygulanmaktadır. Sizlerden isteğim doktorlarınıza siz sahip çıkın” diye konuştu. 
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Vali Dursun Ali Şahin ve daire amirleriyle hastanenin kurdelesini keserek hizmete açtı.
Hastaneyi de gezen Bakan Müezzinoğlu burada yatmakta olan bir hastayla bir süre sohbet ederken, daha sonra karayolu ile Şebinkarahisar’dan ayrıldı.

Etiketler

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir