Giresun

SABRİ ÖZTÜRK’TEN FETÖ’YA SUÇ DUYURUSU

AKP Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Fetullah Gülen Cemaatine bağlı darbe girişimcilerine karşı hem mağdur hem de tanık sıfatı ile suç duyurusunda bulundu. Öztürk, örgütün elebaşı Fetullah Gülen ile üyelerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Öztürk, Dereli de yaptığı konuşmada; “Biz hangi siyasi parti olursa olsun, mesele terör olunca mesele vatan olunca, mesele ülke olunca, hep bir arada beraber hareket edebiliyorsak bu bizim en büyük gücümüzdür. Giresun milletvekilleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, savcıları, hakimleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, muhtarları ve Giresun halkı ile tek bilek tek yürek meydanlarda demokrasi nöbetindeyiz. İşte bunu mutlaka muhafaza etmemiz lazım” dedi.

Sabri Öztürk, şunları söyledi: “Meclisimiz Gazi Meclis, bir kez daha Gazi oldu, Meclis resmen yok edilmeye çalışıldı. Darbenin de savaşında bir hukuku var, onlar bu sınırı da aştılar. Resmen bu ülkeye ihanet ettiler. Bununla birlikte işbirliği içerisinde olan içeri de veya dışarı da asker veya sivil hiç fark etmeden, bu Milletimizin istediği gibi en ağır cezalar verilecek. Bir hukukçu olarak ifade etmek istiyorum. Bütün mahkeme kararlarında en başta şöyle yazar; “Türk Milleti Adına” Yani mahkemeler yargı yetkisini hakimler kullanırken Millet adına karar verirler. Bu hainlerle ilgili Millet ne istiyorsa inşallah bizde Meclis olarak onu yapmanın gayreti içerinde olacağız. Ben ilk adımı attım. Giresun’a gelmeden önce dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müşteki sıfatı ile dilekçe vererek hem bu olayın mecliste üzerine bomba atılan, öldürülmek istenen olayın mağdurlarından biri olarak hem de olayın tanığı olarak, hem şahsım adına hem de milletimiz adına başta Fethullahçı terör örgütünün ele başı olmak üzere, o Pensilvanya’daki evinin adresi olmak üzere tüm iş birlikçileri ile beraber şuç duyurusunda bulundum. İnşallah şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. İnşallah bu milletin ahı onların boğacak.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir