Giresun

RUSYA’DAN GİRESUN’A YÜZECEKLER

320 KİLOMETRELİK KARADENİZ MARATONU BAŞLIYOR. KULAÇLAR SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE TÜRKİYE-RUSYA DOSTLUĞU İÇİN ATILACAK

Rusya – Türkiye Uluslararası Karadeniz Soçi – Giresun 320 Kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu 14 Haziran’da Soçi’den start alıyor. Aralarında eski Bakan Kürşat Tüzmen’in de bulunduğu Türk ve Rus sporcular 320 kilometrelik mesafeyi 100 ila 120 saat kesintisiz yüzerek 17 Haziran’da Giresun’a ulaşacaklar.
ESKİ BAKAN TÜZMEN DE YÜZECEK
Dünya sağlık çalışanları ve Türkiye-Rusya dostluğunu pekiştirmek için düzenlenecek maraton, dünyanın en büyük açık deniz yüzme maratonu olacak. Türkiye Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu işbirliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı, İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ve eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve ekibi tarafından ortaklaşa düzenlenecek.
Giresun Valiliği’nden yapılana açıklamada, “Maratonda her bir kulaç sağlık çalışanları ve iki ülke arasındaki dostluk için atılacak. Covid-19 Salgın sürecinde halkımızın sağlığını korumak için büyük bir özveri ve fedakârlık gösteren, çocuklarından, ailelerinden, sevdiklerinden büyük bir ödün vererek gece-gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarımıza olan minnet ve şükranlarımız bu etkinlikle bir nebze olsun ifade edilmiş olacaktır. Bu vesileyle; Covid-19 Salgın sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Yüce Allah’ tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır, tedavi gören sağlık çalışanlarımıza ise acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.
Türkiye’den maratona, Kürşad Tüzmen’in yanı sıra, Dünya Master Yüzme Şampiyonu Ahmet Nakkaş ve Dünya Soğuk Su Şampiyonu Hamza Bakırcıoğlu’nun da yer aldığı açık su tecrübesi olan 12 sporcu katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir