GiresunKültür - Sanat

RESSAM YASEMİN GÜLER YILDIZ SERGİ AÇIYOR

 

Giresun doğumlu öğretmen ressam Yasemin Güler Yıldız,  dokuzuncu kişisel resim sergisini açıyor. İstanbul Beşiktaş Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde 11 Ocak 2018 tarihinde açılışı yapılacak sergide, Güler’in şimdiye kadarkilerden farklı eserleri yer alacak. Küresel ısınmanın yaratacağı tehlike ve tehditlere dikkat çekmek istediğini belirten Yıldız, resimlerinde tavus kuşunun renklerini kullandığını söyledi.

 “Sonun Başlangıcı” başlığı altındaki sergi 18 Ocak 2018 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

RESSAM YASEMİN GÜLER YILDIZ SERGİ AÇIYORYILDIZ: “TAVUS KUŞLARININ BÜYÜLEYİCİ GÜZELLİĞİNİ KULLANDIM”
Yasemin Güler Yıldız, sergi için yaptığı değerlendirmede, eserlerinde insanlığın geleceğini tehdit eden küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek istediğini belirtti. Yıldız, şunları söyledi: “Doğaya, çevreye, aşkla yaptığım resimlerimde, küresel ısınmanın dünyamıza verdiği ve yıllar geçtikçe boyutları bizleri felakete sürükleyecek korkunç zararları, fantastik bir üslupla; tavus kuşlarının büyüleyici güzelliklerini kullanarak, görseli izleyenlerin zihinlerinde tezatlar yaşatarak, canlıların ve doğanın aslında ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını, üzerime düşen sorumluluk anlayışı doğrultusunda vurgulayarak, bu hususa dikkat çekmek istedim".

Ressam Yıldız "en uzun yolculuklar bile küçük bir adımla başlar. Ve her son mutlaka biryerlerdeki başlangıcın diğer ucu…Her başlangıcın bir sonu, her sonun başlangıcıdır yaşadıklarımız" ifadesini kullanarak sergisinin amacını şöyle anlattı:"Sorumlu insan olmanın, toplumsal faydanın, hayata anlam katmanın ve hayattan anşam almanın ancak sevgi ve bilgiyle harmanlanmış, ümitle devşirilmiş bir eğitimden ve sosyal hayattan geçtiğine inanan bir ressam olarak, “Sonun Başlangıcı” adlı kişisel sergimde, zengin hayal gücü ve disiplinli çalışmam sonucunda oluşturduğum resimlerimdeki renkli dünyamı sizlerle paylaşırken, umarım bu buluşmadaki renk zenginliği, size keyifli bir yolculuk yaşatacaktır”

Çok sayıda davetlinin konuk olarak katılması beklenen sergi Saat 18.00’deki açılış kokteyli ile başlayacak. 

RESSAM YASEMİN GÜLER YILDIZ SERGİ AÇIYORYASEMİN GÜLER YILDIZ KİM? 

 Giresun doğumlu sanatçı ilköğretimini Berlin'de, orta ve lise eğitimini Giresun'da yaptı. Yüksek öğrenimini ise Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tamamladı. Halen resim öğretmeni olarak görev yapan Yıldız, evli ve iki çocuk annesidir. 

Çok sevdiği resim öğretmenliğini sürdürürken, diğer yandan da yeni eserlere imza atmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 

 

 

 

SERGİNİN ÖNEMLİ ESERLERİ…RESSAM YASEMİN GÜLER YILDIZ SERGİ AÇIYOR

RESSAM YASEMİN GÜLER YILDIZ SERGİ AÇIYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir