EğitimGiresun

REKTÖR COŞKUN: KUCAĞIMDA BOMBA BULDUM…

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Cevdet Coşkun,  ilk açıklamalarında,  kendisinden önce görev yapan Prof. Dr. Aygün Attar dönemine yönelik sert eleştirilerde bulundu.  Coşkun'un 'kucağımda bomba buldun' sözleri tartışma yarattı.

Gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya gelerek sorularını yanıtlayan Coşkun , “Giresun Üniversitemizde çok kronik problemler var. Patlamaya hazır bombalar bulduk kucağımızda. Üniversitemiz nicel yönden hızlı büyümesine karşın, aynı büyümeyi nitel yönden gösterememiş” dedi.

YENİ REKTÖRE GÖRE, FAKÜLTE AÇMAK, ÖĞRENCİ AKADEMİSYEN SAYISINI ARTIRMAK BAŞARI DEĞİL..

Fakülte, öğrenci sayısı öğretim üyesi sayısının arttığını ama bunun sağlıksız bir büyüme olduğunu iddia eden Coşkun, Biz üniversitemizi akademik ve bilimsel göstergeler açısından büyütmeyi hedefliyoruz. Fakülte açmayı ve öğrenci sayısını artırmayı br başarı olarak görmüyoruz.  Belli temalarda yoğunlaşmış üniversite olmamız gerekirdi. Fakat bu fırsatı kaçırmışız. Çok dar bir fiziki alana sığmaya çalışan hantal bir üniversiteyiz. Fiziki mekan sıkıntımız var” şeklinde konuştu.

396a7516

AÇILMIŞ  FAKÜLTEYE  KARŞI ÇIKTI: ALT YAPISI HAZIR DEĞİLDİ…

Attar’ın Sivas’taki öğrencilerini getirerek  hizmete soktuğu TIP Fakültesi ile ilgili de  değerlendirmelerde bulunan GRÜ Rektörü bu kararın hata olduğunu,Giresun’da Tıp öğrencilerine eğitim verecek sağlık altyapısının olmadığını dile getirdi,  Diş Hekimliği Fakültesi’nin kapatılacağını ima eden Cevdet. Coşkun, “bana göre öğretim üyesi bulunmadan alt yapısı hazır olmadan Diş Hekimliği Fakültesi kurulma kararının aldırılması yanlıştı. Kervan yolda düzülür anlayışı ile hareket edildi” diye konuştu.

“EFİT ARAZİSİNE TALİP OLDUK”

Coşkun, Üniversitenin en önemli meselesinden birisinin fiziki mekan olduğunu belirterek kampüs alanın yetersiz olduğunu, bunun içinde FKB Entegre İşleme tesislerinin bulunduğu alanın tamamına talipli olduklarını, 57 dönemlik arazi için FKB yöneticileri ile görüştüklerini kaydetti.

Rektör Coşkun bazı okullara gereksiz araç gereç ve malzeme alınmış olduğunu tespit ettiklerini, bunların kit şeklinde olanlarının ise miyatlarının geçtiği için kullanılamaz hale geldiğini de ifade etti.

Yemeğe Genel Sekreter Songül Saka, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Nazım Elmas, Doç. Dr. Mustafa Serkan Soylu, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Çelik ve Yard. Doç. Dr. Oktay Karaman, Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özdemir ve Şube Müdürü ve Basın Koordinatörü Seyfi Göktekin de katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir