Giresun

REKTÖR COŞKUN “FETÖ’CÜ DEĞİLİM”DEMEDİ

Önceki Rektör Prof.Dr.Aygün Attar’ın savcılığa suç duyurusunda bulunarak hakkındaki iddiaları gündeme getirmesi üzerine bir basın açıklaması yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Ben FETÖ’cü değilim, üniversitede FETÖ/PDY örgütlenmesi yok” diyemedi.

Attar’ın ‘kripto yönetim’, “üniversitede FETÖ/PDY örgütlenmesi var”, “Yönetim kadrosunda yer alan kişileri Fetullah Gülen Cemaatine yakın isimlerden oluşturdu” gibi isim ve belge sunarak 2011’lerden başlayarak ortaya koyduğu iddialara da yanıt vermedi.

Aygün Attar’ın açıklamasındaki sözleri “kamuoyunu yanıltmaya yönelik iftira” demekle geçiştiren Cevdet Coşkun'un, Attar’ın, açığa alınmasına gerekçe yaptırdığı suçlamalara verdiği cevaplarla ilgili de bir yorum yapmaması da dikkat çekti.
Coşkun üniversitedeki soruşturmanın YÖK emriyle başlatıldığını belirttikten sonra, Attar’ın Fetullah Gülen Cemaatine yakın olduğu için kadro verilmeyen kişi olarak gösterdiği ancak kendisinin Rektör Yardımcısı yaptığı soruşturma komisyonu başkanını da savundu. GRÜ Rektörü  “Üniversite yönetimi ve sözü edilen komisyonun büyük bir titizlik, özen, hak ve hukuka saygılı bir şekilde, zan ve vehimden uzak bir anlayışla yerine getirmeye çalıştığı bu görev, suçluluk psikolojisi bağlamında değerlendirilebilecek bir yaklaşımla değersizleştirilmeye çalışılmakta ve üniversitemizin kurumsal kimliği zedelenmek istenilmektedir” ifadesini kullandı.  

Rektör Coşkun hakkında daha önce de istifa eden dekanlar da ‘üniversitede FETÖ örgütlenmesi var’ iddiaları ortaya atmış ve suç duyurusunda bulunarak araştırılmasını istemişlerdi.

Ulusal ve yerel Kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getirmeyen Coşkun’un bu tavrı garip karşılanırken, şikayetler üzerine savcılığın hakkında yürüttüğü soruşturmada söyleyecekleri daha bir anlam kazandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir