EğitimGiresun

REKTÖR CAN: “BİR ÇOK ÜNİVERSİTEYİ GERİDE BIRAKTIK”

Giresun Üniversitesi’nin 15. kuruluş yıldönümü etkinlikleri, Güre Yerleşkesinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.REKTÖR CAN: "BİR ÇOK ÜNİVERSİTEYİ GERİDE BIRAKTIK"

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, üniversitenin kuruluşunun 15. Yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Hedeflerine insan odaklı yaklaşımla yürüyen bir üniversite olmak istiyoruz. Kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ilkelerin, standartların ve değerlerin hakim olduğu bir kurum olmayı amaçlıyoruz” dedi.
Üniversitenin bugün geldiği noktayı değerlendiren Can, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Aksu Yerleşkesinde sadece ilimize değil, bölgemize de hizmet sunduğunu ifade eden Yılmaz Can, şu bilgileri verdi: “Kadro açısından Tıp Fakültemizin çok önemli bir noktaya gelmesi bizleri mutlu etmektedir. Aksu Yerleşkesinde bu yıl içinde Tıp Fakültemizin Morfoloji binasının temelini atacağız. Daha sonraki aşamada Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Diş Hekimliği Fakültesini de buraya taşıyarak Aksu Yerleşkesini bir sağlık yerleşkesine dönüştürmek istiyoruz.

Diş Hekimliği Fakültemize 2021-2022 öğretim yılında öğrenci almayı ve uygulama hastanesini de faaliyete geçirip, hasta kabul etmeyi planladık. Bu bağlamda, gerekli koşulları sağlamak adına, eksikliklerimizi hızla tamamlıyoruz”.
Rektör Can, açıklamasına şöyle devam etti: “15’inci yaşına erişen Üniversitemiz, fiziki yeterlilik, altyapı, kütüphane ve laboratuvar imkânları, akademik performans ve başarı ile tercih edilirlik gibi pek çok açıdan kendisi ile aynı dönemde kurulmuş, hatta kendisinden çok daha önceleri kurulmuş birçok üniversiteyi geride bırakmış durumdadır. Her yıl bir öncekinden daha iyi bir noktaya gidiyoruz. Sonraki yılın bu yıldan çok daha iyi olması için ekip olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.
Rekabet gücümüzü artıracak her türlü fiziksel ortamın sağlanması yolunda şehrimizin ileri gelenleriyle birlikte el birliği ve gönül birliği ile eksikliklerimizi hızla gideriyoruz.
“Kuzeyin Parlayan Yıldızı” adlı yeni sloganıyla, ulusal ve uluslararası bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerde söz sahibi, yenilikçi, yaratıcı, çözüm odaklı ve paylaşımcı, hakkaniyet ve liyakat prensiplerine bağlı, çevresine duyarlı, toplumsal yararlılık prensibiyle hareket eden, katılımcı, hukuki ve etik değerlere bağlı, kalite ve verimlilik esasına göre yol alan bir üniversite olmaya kararlıyız” . 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir