Giresun

REKTÖR BAKAN YILDIRIM’IN ÖDÜL TÖRENİNDEYDİ

ATTAR, BAKAN YILDIRIM’A TÜRK DÜNYASI ÜSTÜN HİZMET MADALYASI TAKDİMİ TÖRENİNE KATILDI

GRÜ Rektörü  Prof. Dr. Aygün ATTAR'ın bilim kurulu ve ve onur kurulu üyesi olduğu Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a  “Türk Dünyası Üstün Hizmet Madalyası” verilmesini kararlaştırdı. Yıldırım'a ödülü düzenlenen törende takdim edildi.

12901107_967933189959775_3227619332217247127_oBinali Yıldırım’a ödülünü takdim eden Türk Konseyi Genel Sekreteri Büyükelçi Ramil Hasanov, yaptığı konuşmada; Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın Trans-Hazar Ulaştırma Koridoru üzerinde gerçekleştirilen çabalara verdiği desteğe müteşekkir olduklarını, yine bakanın Marmaray, Avrasya Tüp Geçidi Projesi, Üç katlı Tüp Geçiş Projesi, 3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim köprüsü), Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi ve 150 milyon yolcu kapasiteli İstanbul 3. Havalimanı gibi Mega projelere imza attığını, bu ve benzeri çabaların tarihi değer taşıdığını söyledi.

Genel Sekreter Hasanov ayrıca, kuruluşu tarafından bu yıl Ekim ayında Bakü’de gerçekleştirilecek “7. Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı”nın “Enerjide ve Ulaşımda Kıta Aşan Mega Projeler” temasına içerecek  olmasının önemini vurgulayarak kurultaya başarılar diledi.

Genel Sekreter Hasanov’a törende Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman, Proje Yöneticisi Ali Çiviler ve Protokol Müdürü Emre Yurdakul eşlik etmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir