Aktüel

REKTÖR ATTAR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, öğretmenliğin hiçbir maddi karşılıkla bedeli ölçülemeyecek kadar saygın ve çok yüce bir meslek olduğunu söyledi. 

Attar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, şunları söyledi: "Öğretmenlerimiz toplumun tüm değerlerine bir köprü olarak; bilgi, tecrübe ve birikimlerini yeni nesillere aktaran, gençlerimizi, geleceğimizi emanet ettiğimiz çok önemli bir mesleği ve görevi yerine getiriyorlar. Onlara evlatlarımızı gözümüz arkada kalmadan teslim ederken aslında geleceğimizi teslim ediyoruz.

Bu kutsal görevi fedakârca yerine getiren öğretmenlerimiz, ülkemizin dünyanın en ileri ülkeleri arasında yerini alması çabasında büyük bir emek sarf etmektedirler. Bu sebeple, geleceğe daha güvenle bakabilmemiz için öğretmenlik mesleğine çok daha fazla önem vermeli ve yüceltmeliyiz.

Yaşamımızı kolaylaştıran, devletimizi güçlü kılan, geleceğe ümitle bakmamızı sağlayan, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen ve hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan öğretmenlerimiz, her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır.

Bizi eğiten, öğreten kendi öz varlığımızı ve dünyayı tanımamızda büyük katkıları olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor; kutsal görevlerini icra ederken şehit olan, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir