GiresunManşet Üstü

REKTÖR ATTAR’DAN DAVUTOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, IŞİD Terör Örgütü militanlarınca rehin alınarak 101 gün boyunca esir tutulduktan sonra önceki gün serbest bırakılan  Musul Başkonsolosu ve personellerinin kurtuluş sevinçlerini , yayımladığı mesajla paylaştı.
"Vatandaşlarımızın kurtuluşunun tarifsiz sevincini yaşıyoruz"  diyen Rektör Attar, mesajında," Ülkemiz açısından çok hassas bir sürecin yaşandığı bu dönemde; vatandaşlarımızın sağ salim kurtulmaları için gösterilen özverili çabalar ve sonucunda yaşanan müjdeli haber hepimizin yüreklerine su serpmiştir. Kurban Bayramı arifesinde ülkemize ve Milletimize bayram sevinci yaşatan bu güzel gelişmeyi heyecan ve sevinçle karşıladık"dedi. 
Başbakan Davutoğlu'na teşekkür eden Aygün Attar, mesajında şu görüşlere yer verdi:" Esaret altındaki vatandaşlarımızın Türkiye’ye gelişlerini, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte Ankara’da ailelerine kavuşmalarının sevincini de hep birlikte yaşayarak, tüm Türkiye olarak onların bu sevincine ve mutluluğuna ortak olduk. Umarım ülke ve millet olarak bir daha böyle acılar yaşamayız.
Başta Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere; Milli İstihbarat Teşkilatımıza, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na ve Bakanlık yetkilileri ile emeği geçen herkese teşekkür eder, vatan topraklarına kavuşan diplomatlarımıza ve ülkemize, Giresun Üniversitesi ailesi adına geçmiş olsun dileklerimi sunarım"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir