EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR’A HİNDİSTAN’DAN TEŞEKKÜR GELDİ

Hindistan Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a, resmi bir yazı göndererek “Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı” nedeniyle teşekkür etti. Akçapar, yazısında, sempozyuma Hindistan’dan katılan akademisyenlerin Giresun’dan olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını ve önümüzdeki yıllarda çalıştaya daha çok katılım olacağını belirterek,  “bu tür çalıştayların ülkemizde kadın konularının daha iyi anlaşılmasına hizmet etmesinin yanı sıra, uluslararası alanda Türkiye'nin kısa süre zarfında gerçekleştirdiği başarılı adımları yurtdışında duyurması açısından da büyük önem arz ettiğini düşünüyorum” dedi.

GRÜ EKİBİNE HİNDİSTAN’DAN DAVET VAR

Büyükelçi Burak Akçapar, teşekkür yazısında ayrıca, çalıştayda yaptığı gösteride akademisyenlerin büyük beğenisini kazanan Giresun üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları ekibini de  29 Ekim 2014 Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde Karadeniz oyunlarını  sergilemek üzere için Hindistan’a davet etti.

DSC_7170AKADEMİSYEN EŞİ DE KATILMIŞTI…

8 Mayıs 2014 tarihinde 30 ülkeden 70 akademisyen, milletvekili, gazeteci ve ressamın katılımıyla gerçekleşen sempozyum ve çalıştaya konuşmacı olarak Büyükelçi Akçapar’ın Hindistan Teknoloji Üniversitesi’nde görevli eşi Doç. Dr. Şebnem Akçapar da katılmış ve Kadına Yönelik Şiddet ve Devletin Önleyici Politikaları konusunda konuşma yapmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir