GiresunManşet Üstü

REKTÖR ATTAR, ÜNİVERSİTEYİ ŞANTİYEYE ÇEVİRDİ

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi içinde Giresun’un en büyük ve kapsamlı inşaatı sürüyor.Üniversitenin TOKİ ile yaptığı protokole göre; 55 bin metrekarelik alanda süren inşaat 650 günde tamamlanacak.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın start vermesiyle 28 Mart 2013 tarihinde başlayan İnşaatlar tamamlandığında üniversitenin bina sorunu ortadan kalkacak. TOKİ bu alana ; Fen- Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Enstitüler ve Araştırmalar Merkezi yapacak. Ayrıca bu alanda 24 amfi de yer alacak. 

e44392131a

 

ATTAR: "8 BİN ÖĞRENCİNİN EĞİTİM GÖRECEĞİ BİNALAR YAPILIYOR" 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, inşaat alanında incelemeler yaparak yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. 

Çalışmalardan memnun olduğunu söyleyen Attar, “Yaklaşık 8 bin öğrencinin eğitim öğretim göreceği yeni binalarımız tamamlandığında Üniversite olarak çok daha modern ve rahat imkânlara kavuşacağız” dedi.

3f9e1d6d0cGiresun Üniversitesi 2. Etap inşaat projesinde ise; Kapalı Spor Salonu, Meslek Yüksek Okulu, Merkez Kütüphane, Çarşı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Açık Spor Tesisleri ve Lojman inşaatları ile Kampüs Altyapısı ve Çevre Düzenlemesinin yapım işleri bulunuyor. 

Adsız

BİTTİĞİ ZAMAN BÖYLE OLACAK

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir