EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR, HİNDİSTAN’DA…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, 1-3 Kasım 2013 tarihlerinde Hindistan’ın Bhubaneswar şehrinde yapılacak olan 4. Avrasya İpekyolu Üniversitelerarası Toplantısı’na katılmak için Hindistan’a gitti.

GRÜ’den yapılan açıklamaya göre; Avrasya İpek Yolu Üniversiteler Birliği (ERCUS) tarafından organize edilen ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin başkanlık yaptığı toplantının gündeminde; “Yükseköğretimde Uluslararasılaşma, Ar-Ge, Enerji, Uluslararası Öğrenci Hareketliliği, Ortak Proje ve Bilimsel Çalışmaların Yapılması, Dil Öğretimi, Nüfus, İklim, İletişim konuları yer alacak.

 Toplantının onursal başkanlıklarını ise; YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ve KIIT Üniversitesi (Hindistan) Rektörü Prof. Dr. Achyuta Samanta yapıyorlar.

Toplantıya iştirak edecek katılımcılar, başkent Delhi’de bulunan dünyanın en nadide sanat eserlerinden olan TAC MAHAL ve büyük İslam Alimlerinden İMAM-I RABBANİ HAZRETLERİ’nin türbesi başta olmak üzere, Hindistan’ın tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını da ziyaret ederek görme fırsatı bulacaklar.

 6 Kasım’da Giresun’a dönecek olan Rektör Attar’ın görevine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal vekalet edeceği bildirildi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir