Aktüel

REKTÖR ATTAR ORDU VALİSİ ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün ATTAR, Vali Kenan ÇİFTÇİ’yi makamında ziyaret etti.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Kenan ÇİFTÇİ, üniversitelerin bir ilin kalkınmasında büyük rol oynadığını söyledi.

 Ordu ve Giresun illerinin, başta tarım sektörü olmak üzere bir çok alanda ortak çalışma içinde bulunduğunu ifade eden Vali ÇİFTÇİ, “Bölgemizde geleneksel tarım yöntemlerinden, bilimsel tarım yöntemlerine geçilmesi ve uygulanması noktasında hem Ordu Üniversitemizin, hem de Giresun Üniversitemizin çok güzel çalışmaları olduğuna şahit oluyoruz. Bölgemizde geçimini tarımla sağlayan çiftçilerimizin gelirlerinin artmasında, üniversitelerimizin yaptığı bilimsel çalışmaların rolü büyüktür” dedi.

 İstihdamın artmasına yönelik çalışmalarda da üniversitelerin katkısının büyük olduğunu belirten Vali ÇİFTÇİ, bu yönde hem Ordu Üniversitesi’nin, hem de Giresun Üniversitesi’nin güzel çalışmalarda bulunduğunu, bundan dolayı da mutlu olduğunu dile getirdi.

 Kamu yönetiminde de üniversitelerin bilimsel çalışmalarından istifade edildiğini ifade eden Vali ÇİFTÇİ, üniversitelerin bu yönüyle de kamu yönetimlerine önemli katkıda bulunduğunu söyledi ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün ATTAR’a çalışmalarında başarılar diledi.

 Giresun Üniversitesi’nin son durumu hakkında Vali Kenan ÇİFTÇİ’ye bilgi sunan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün ATTAR, Giresun Üniversitesi’nin daha da gelişmesi için güzel çalışmalar içerisinde olacaklarını ifade ederek, Vali Kenan ÇİFTÇİ’ye teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir