GiresunUlusal

REKTÖR ATTAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

 

İNGİLTERE’NİN OXFORD KENTİNDE YAPILAN LİDERLER ZİRVESİ ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN TÖRENDE, SOKRATES ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ “EN İYİ BÖLGESEL ÜNİVERSİTE” REKTÖR PROF. DR. AYGÜN ATTAR İSE “YILIN YÖNETİCİSİ” ÖDÜLÜNÜ ALDI 

 

RTEmagicP_ox20_01Avrupa, Afrika, Latin Amerika, Asya ve Ortadoğu Uluslararası Konseyi tarafından “Sosyal Kalkınma Projeleri Tasarımı ve Uygulaması” alanında  düzenlenen Sokrates Ödülleri Oxford Town  Salonu’nda düzenlenen törende, sahiplerini buldu. 

cats

 

 

İngiltere’nin Oxford Kentinde “Oxford Liderler Zirvesi” kapsamında  düzenlenen törende, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a “En İyi Bölgesel Üniversite” ve “Yılın Yöneticisi” ödülleri verildi. Attar, “bu ödül, ilimiz, ülkemiz ve üniversitemiz adına gurur vericidir” dedi. 

RTEmagicP_ox10_01

ATTAR:”GİRESUN’U VE ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETMEKTEN GURUR VE MUTLULUK DUYUYORUM”

Zirveye katılan delegelerin alkışları arasında ödül ve belgesini alan Rektör Attar, böylesine anlamlı bir ödülle takdir edilmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:“Dünyanın önde gelen ve köklü üniversitelerinin bulunduğu İngiltere’nin Oxford şehrinde bu ödüllere layık görülmek, Giresun’u ve üniversitemizi temsil etmek büyük bir gurur ve mutluluktur. Şu an ki duygularımızı ifade etmekte kelimeler kifayetsiz kalır. Bu ödüller ülkemiz, ilimiz ve üniversitemiz adına onur verici ödüllerdir. Bu ödüllerin hak edilmesinde gece demeden gündüz demeden çalışıp, olağanüstü çaba ve emek sergileyen tüm üniversite camiasına ve ekip arkadaşlarıma da buradan teşekkür etmek istiyorum”

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre; Rektör Attar, Oxford  Liderler Zirvesi’nde programında ayrıca; Afrika Birliği, Yakındoğu, Arap Ligi, Güney Asya Ülkeler Birliği, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS katılımcılarına yönelik “Daha az gelişmiş bölgelerde kalkınmanın dinamiğini yaratmak” konulu bir sunum yaptı.  Memorandum İmza Törenine katılarak  işbirliği sözleşmelerine de imza atan Rektör Attar ayrıca, kadın çalışmaları alanında çalışan üniversitelerle çalışma toplantıları da gerçekleştirdi.

RTEmagicP_ox21_01

Giresun Üniversitesi, 2 gün süren zirvede,' Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Şirin Dilli’nin sorumluluğunda Giresun’u ve üniversiteyi tanıtıcı materyal ve bilgilerin yer aldığı bir de stant açtı. Standın katılımcılar ve basın mensupları tarafından yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın Oxford Liderler Zirvesi’nde dünyanın çeşitli üniversitelerinin temsilcileriyle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiği açıklandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir