AktüelGiresun

REKTÖR ATTAR, KÜNİB KONGRESİNDEYDİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, Ankara'da düzenlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), IV. Olağan Kongresi'ne katıldı.

Kongrede, “Kafkasya’nın Geleceğinde Enerjinin Rolü: Bölge ülkeleri dayanışması” temasıyla gerçekleşen kongrede, çalıştay ve çeşitli konu başlıkları altında konferanslar da düzenlendi.

 

45c46acda4Kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İSEN, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Prof. Dr. Kemal ABDULLA, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ, Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar RESULZADE, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda devlet adamı, bürokrat ve üniversite rektörü, enstitü başkanı ile basın-yayın kuruluşu temsilcileri katıldı.

hmhö

 

Kongrede bir konuşma yapan Rektör Attar, Bakan Taner Yıldız'la da bir süre görüşerek sohbet etti.
Kongre sonunda; Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet KOÇAK başkanlığında çalıştay raporları ve sonuç bildirgesi değerlendirme oturumu yapıldı.
Oturuma, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR, Dr. Serdar ÇAM – (TİKA Başkanı), Kudret BÜLBÜL – (YTB Başkanı),  Haldun YAVAŞ – (HASEN Genel Sekreteri)  Hossein BONAKDARİ – (İran Enerji Bakanlığı Genel Md.), Doç. Dr. M. Akif KİREÇCİ – (ASEM Başkanı) birlikte katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir