EğitimGiresun

REKTÖR ATTAR, BÜTÇEYİ ARTIRMA MÜCADELESİNDE

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın da katıldığı görüşmelerde ilk olarak ilgili bakanlık uzmanlarıyla toplantılar gerçekleştirildi ve talepleri içeren sunumlar yapıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Ankara temaslarının ilk günü Maliye Bakanlığı Bütçe Uzmanı Emre Dağ ile bir toplantı yapan heyet,  2015 yılı için ödeneklerinin artırılması, yeni hizmete açılacak birimlerin ödeneklerinin desteklenmesi, Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) ödeneklerinin artırılması, üretime yönelik mal alımı ödeneklerinin artırılması, uluslararası sempozyum ve konferansların yapılmasına yönelik ödeneklerin desteklenmesi ve idari bütçeyle ilgili bütçe taleplerini ilettiler.

Görüşmelerin son derece olumlu geçtiği belirtildi”.

a1f449fa01

Açıklamada, heyette Attar’la birlikte, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşad Yapar, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Strateji Daire Başkanı Salim Ertürk,  İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hüseyin Pehlivan, Strateji Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ayşegül Oksal ve Mali Hizmetler Uzman Yrd. Halil Gerçekler yer aldığı bilgisine yer verildi.

Geçen yıl Giresun Üniversitesi’nin 2014 yılı bütçesi 91.623.000 TL olarak belirlenmiş, bu rakamla birlikte üniversitemizin bütçesi sıralamada 103 devlet üniversitesi içinde  58. sırada yer almıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir