Aktüel

REKTÖR ATTAR, ACI PAYLAŞTI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.AYGÜN ATTAR, AİLESİNDEN 5 KİŞİYİ KAYBEDEN TEMÜZ AİLESİNİ KEŞAP'TA ZİYARET EDEREK, BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

DSC_4808

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, eşi, 2 oğlu, 1 kızı ve kardeşini trafik kazasında kaybeden baba Ahmet Temüz’ü Keşap-Yazlık Köyü’ndeki evinde ziyaret ederek başsağlığı diledi. Attar'ın, eşi Sadık Attar ve oğlu Umut ve üniversite heyeti ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarete, Keşap Belediye Başkanı Dr. Nihat Yılmaz da katıldı.

Temüz ailesinin feci kazada 5 ferdini kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü belirtmek ve ailenin acısını paylaşmak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini söyleyen Rektör Attar,” bu acı olayı gazetelerden okudum, 3 çocuk sahibi bir anne olarak yaşadıklarınıza çok üzüldüm. Acınızı paylaşmak istedim. Ateş düştüğü yeri yakar. Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin” dedi

DSC_4812

“KIZINIZ TUĞBA’NIN ORGANLARINI BAĞIŞLAMANIZ ÖRNEK BİR DAVRANIŞ”

Aygün Attar, baba Ahmet Temüz’ün, aynı kazada ağır yaralana ancak bir süre sonra beyin ölümü gerçekleşen 11 yaşındaki kızı Tuğba Temiz’in organlarını bağışlamasını da örnek bir davranış olarak nitelendirdi. Attar, “bu kadar büyük bir acının içinde acıların en büyüğünü yaşayan bir babanın, çocuğunun organlarını bağışlayarak 2 kişiye umut olması da çok erdemli ve insani bir davranıştır. Bu örnek davranışı için de kendisini yürekten kutluyorum ve Allah razı olsun diyorum. Allah size bu acıya dayanma gücü ve sabrı versin. Biz her zaman, ihtiyacınız olduğunda üniversite olarak sizin yanınızdayız” diye konuştu.  

Temüz ailesine yapılan başsağlığı ziyaretine; Attar'ın eşi Sadık Attar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Ahmet Ergin ile Genel Sekreter Bünyamin Kaya da katıldı.

DSC_4817

Ziyaret okunan Yasin-i Şerif ve dualarla son buldu.

Feci kaza geçen 6 Temmuz’da meydana geldi. Ahmet Temüz’un eşi, 49 yaşındaki Aysel Temüz, hayatını kaybeden ağabeyi Necdet Özkılıç’ın cenazesine gitmek üzere 42 yaşındaki İlhan Temüz yönetimindeki otomobil ile İstanbul’dan yola çıktı. Otomobil, Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde Ordu-Giresun sahil yolunda park edilen TIR’a arkadan çarptı. Kazada Aysel Temüz, çocukları, 27 yaşındaki Murat ve Şükrü Temüz ile İlhan Temüz öldü. Ağır yaralanan Tuğba Temüz de özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda bir hafta yaşam mücadelesi veren Tuğba Temüz’ün beyin ölümü gerçekleşti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir