GiresunUlusal

RABİA NAZ’IN BABASI ŞABAN VATAN’A, CANİKLİ’YE HAKARET CEZASI

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren ancak dosyası kapatılan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlatılması için yıllardır mücadele eden babası Şaban Vatan hakkında, Nurettin Canikli tarafından açılan davada 1 yıl 8 ay hapis cezası ve para cezası verildi. Vatan’a verilen cezanın hükmü ise geri bırakıldı. 

 Baba Vatan, AK Partili eski bakan Nurettin Canikli’nin, nüfuzunu kullanarak olayın üstünü örtmeye çalıştığı yönünde iddialarda bulunuyordu. Nurettin Canikli, Şaban Vatan’a 5 ayrı dava açmıştı

ŞABAN VATAN:ÇOCUK ÖLMÜŞ, KİMİN UMURUNDA 

Duruşmada, Şaban Vatan’a ‘Kamu görevlisine hakaret’ suçundan 8 bin 840 Türk Lirası, ‘Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak’ suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Mahkeme bunun yanında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına da karar verdi. Kararda, toplam 119.85 lira yargılama giderinin ve 4 bin 80 lira vekalet ücretinin de Vatan’dan tahsil edileceği belirtildi. Şaban Vatan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Buyurun sonuç. Avukat bedelini de ben ödeyecekmişim. Çocuk öldürülmüş kimin umrunda” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir