AktüelGiresunUlusal

PROF.DR.AYGÜN ATTAR’A İLHAM ALİYEV’DEN ÇOK ÖZEL BİR NİŞAN

Giresun Üniversitesi önceki dönem rektörlerinden Prof. Dr. Aygün Attar, dünya çapındaki başarılarına ve ödüllerine bir yenisini daha ekledi: Azerbaycan Devlet Dostuk Nişanı…

İLHAM ALİYEV’İN KARARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Halen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dış Politikalar Kurulu üyeliği görevini sürdüren Attar’a, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından dostluk nişanı verildi. Azerbaycan Resmi Gazetesi’nde yayımlanan kararın metninde Aygün Attar’ın Türkiye-Azerbaycan ilişkileri ve işbirliğine geliştirilmesine özel hizmetleri olduğu belirtildi.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLADI 

Başkan Aliyev’in imzasını taşıyan metinde şu ifadeler yer aldı: “Azerbaycan Cumhuriyeti Anayasası’nın 109. maddesinin 23. paragrafına göre karar verilmiştir: Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dostluk ilişkilerinin ve işbirliğinin geliştirilmesinde özel hizmetleri için Aygün Attar’a Dostluk Nişanı verilmiştir”.
Prof.Dr. Aygün Attar’ın nişan ve beratını önümüzdeki günlerde Azerbaycan’da düzenlenecek devlet töreninde alması bekleniyor.
Attar aynı zamanda halen merkezi Ankara’da bulunan Türkiye-Azerbaycan Dostluk ve İşbirliği Vakfı’nın başkanlığı görevini yürütüyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir