GiresunManşet Üstü

PKK’NIN HEDEFİNDE KARADENİZ VAR

“PKK'nın hedefinde Karadeniz bölgesi var”. Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan'ın aktardığı bu bilgi istihbarat raporlarına dayanıyor. Raporlara göre PKK'nın “Karadeniz açılım” grubunda yer alan 60 terörist bölgede faaliyet yürütüyor. Uzmanlar örgütün milli hassasiyeti istismar etmeyi amaçladığını belirledi

Ahmet Takan Yeniçağ'daki köşesinde PKK'nın Karadeniz'in kırsal bölgelerinde yoğun bir örgütlenme çalışması yaptığını yazdı. Takan'ın aktardığı istihbarat raporlarına göre 60 kadar PKK'lı bölgeye geçti. 

"Elde edilen bilgilere göre PKK son dönemde Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Samsun, Tokat ve Ordu illerinin kırsal bölgelerine yoğun bir şekilde terörist sevkiyatı yaptı. 60 kadar teröristin Karadeniz illerinde faaliyet yürüttüğü tespit edildi"

Adını ilk olarak Kastamonu'da Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna saldırıyla duyuran Karadeniz açılım grubu Tunceli'den çekildiği söylenen PKK'lı grupla birleşti.

"PKK’nın “Karadeniz Açılım Grubu” adını verdiği Karadeniz yapılanması ilk olarak Kastamonu eylemi ile gündeme gelmişti. Karadeniz’e sevk edilen terörist grupların daha önce çekildiği açıklanan Tunceli’den gönderildiği, grupların Erzincan Kemah üzerinden Tokat-Rize, Gümüşhane-Giresun ve Samsun bölgelerine aktarıldığı ortaya çıktı"

Raporu hazırlayanlar PKK'nın bölgedeki milli hassasiyetleri hedef alacağı görüşünde. 

"Uzmanlara göre, Karadeniz bölgesinin hedef seçilmesinin sebebi ise bölge insanının milli duyarlılığı.  PKK Karadeniz bölgesinde yapılacak şiddet eylemleri ile bölge insanının milli hassasiyetini istismar etme peşinde"

Kaynak:Ulusal Kanal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir