Aktüel

PİRAZİZ’DE MUTLU GÜN…

PİRAZİZ'DEKİ MEZUNİYET TÖRENİNDE KONUŞAN REKTÖR ATTAR,"ULUSLARARASILAŞMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ" DEDİ

DSC_1647

Piraziz Ahmet Hamdi Özdemir Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı. Törene katılan Giresun ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "sizlere uluslararası bir üniversitenin rektörü olarak hitapetmekten mutluluk duymaktayım" dedi.

Törene; GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Belediye Başkanı Cafer Mavi, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Edip Özer,  üniversitenim akademik ve idari personeli,  ilçe protokolü, davetliler, öğrenciler ve aileleri katıldılar.hfj

REKTÖR OKUL BİRİNCİSİNE ÇOCUĞU İLE DİPLOMA VERDİ 

84 Ebelik ve Hemşirelik bölümü öğrencisini mezun veren okulun birincisi Emine Apaydın oldu. Yaş kütüğüne plaket çakan Apaydın'ın 8 aylık bebeği Bedirhan, törenin ilgi odağı oldu. Bedirhan bebek,Rektör Attar'ın kucağından inmedi ve Attar, annenin diplomasını oğluyla birlikte verdi.

 Rektör Attar, törende yaptığı konuşmada;"Sağlık Bilimleri öğrencilerimiz öyle bir mesleğe taliptirler ki; Hayatı boyunca hiç kaşını çatmadan ah’ı ve of’u çok olan insanlara hizmet etmek için gönülden ve sevgiyle ben varım diyebiliyorlar. Bunun için onları alkışlamak istiyorum. Giresun Üniversitesinin son dönemlerine baktığımız zaman hızla gelişen bir üniversitedir. Son bir yılda yapılanlara baktığımızda bunu çok iyi görebiliriz. Bunda büyük katkıları olan başta hemşehriniz Öner Hekim’e teşekkür etmek isterim. Bulancak’ta bağışladığı 50 dönümlük çok değerli araziyle katkı sağlamıştır" dedi.DSC_1664

"GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI BİR ÜNİVERSİTEDİR"

Aygün Attar, şunlar söyledi: "Göreve başladığım günden itibaren bir sözüm vardı. Giresun Üniversitesi uluslararası bir üniversite olacak demiştim. Bugün karşınızda uluslararası bir üniversite rektörü olarak bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün 15 farklı ülkeden 100’ün üzerinde öğrencimiz var. Burada bir müjde daha vermek istiyorum. YÖK'ün tanıdığı 2 bin yabancı öğrenci kontenjanına değine Rektör Attar "önümüzdeki dönemde bu öğrencilerden Piraziz'e de gelecektir.  Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen üniversitemizin farkı olacaktır.

Tüm bunlar Giresun’u bir Üniversite kenti yapmanın gerekleridir ve bunu yapacağız"       . GRÜ Rektörü Attar, Giresun'la ilgili olarak da "Dilimizin döndüğü ve bulunduğumuz tüm ortamlarda dile getirdiğimiz gibi, Allahın lütfu olan doğal güzelliklerin cennetten bir köşe olduğu bir ildir Giresun. Bir TV programında dile getirdiğim gibi Giresun, horonla halayın, damlayla deryanın buluştuğu ender ve çok önemli kültürel vasıfları kendinde yaşatan farklı bir kenttir. Böyle bir kentte öğrencilik yapmak, böyle bir kente hizmet vermek ayrıcalıktır" şeklinde konuştu.

Ailelere de seslenen GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "Çocuklarını okutmak için büyük fedakârlıklar yapan ailelerimizi kutlarken, onların eğitimleriyle de yakından ve fadakarca ilgilenen akademik personellerimiz de kutlamak istiyorum. Çocuklarınızı en iyi şekilde eğitmek için gönülden çaba gösteriyorlar ve merak etmeyin diyorum çocuklarınız çok iyi bir şekilde kültürlü ve ananelerimize yakışır bir şekilde ahlaklı bireyler olarak yetiştiriliyor. Bu çocuklarımızın yetişmesinde fedakarlık gösteren akademisyenlere ailelere, eşlere, evlatlara  bizlere bu güzellikleri yaşatan herkese teşekkür ediyor. Mezun olan öğrencilerime bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum” dedi.DSC_1703

Törenin son bölümünde başarılı öğrencilerin ödülleri ve diplomaları verilerek, içilen meslek andının ardından öğrenciler kep fırlatarak mutluluklarını törene katılanlarla paylaştılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir