GiresunManşet Üstü

PİRAZİZ’DE İSTİKLAL MARŞI GERGİNLİĞİ…

Piraziz ilçesinde İsmail Yücel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde tadilat işleri yapan işçilerin, okuldaki istiklal marşının söylenmesine engel oldukları ve Türk bayrağını indirmeye kalkıştıkları iddiası, ilçeyi karıştırdı. Yüzlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla okula gelerek duruma tepki gösterdi. Kalabalık gurup "Kahrolsun PKK", "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" sloganı atarak okul içine girmeye kalktılar. Güvenlik güçleri çıkacak olayları önlemek için işçileri 2 zırhlı araçlarla kaçırdı.Bu arada biber gazı da kullanıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu'nun da kalabalığı yatıştırmaya çalıştığı görüldü.

İlçede cuma günü de okul yönetimiyle işçiler arasında İstiklal Marşı yüzünden tartışma yaşandığı bugünkü olayın da o tartışmanın devamı olduğu belirtildi. Alınan bilgiye göre; İşçiler bu sabah inşatta çalışırken İstiklal Marşının okunması sırasında saygısızlık yaptarak çalışmaya devam ettiler. Bu sırada kendilerin uyaran okul yöneticilerini darp ettiler. Bu olayın ilçede 'PKK'lılar Türk Bayrağı'nı indirdi' şeklinde yayılmasının olaylara neden olduğu öğrenildi.

Olaya neden olan işçilerin,  Ordu merkezli bir firma tarafından Ağrı ve yöresinden getirilen işçiler oldukları öğrenildi.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir