GenelGiresun

PİRAZİZ’DE ÇOCUKLAR ZEHİRLENDİ

Piraziz İlçesi Piraziz Şehit Öner Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda 30 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi. Ambulanslarla hastaneye kaldırılan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.
Öğrencileri ilk ziyaret edenler arasında Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu yer alırken, zehirlenme olayına ilişkin bir soruşturma başlatılması bekleniyor.

Giresun Valiliği’nden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Giresun Piraziz İlçesi Şehit Öner Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi Yatılı Yurt’ta 22 Şubat Perşembe akşam yemeği sonrası 9, 10, 11, ve 12’nci sınıflarda öğrenim gören öğrencilerden 30 (otuz) erkek öğrencimiz yemekten 4-5 saat sonra karın ağrısı, bulantı ve kusma şikâyetiyle, gıda zehirlenmesi ön tanısıyla 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulanslarımız ile ilimizde bulunan hastanelere nakilleri sağlanmıştır.

Hastalarımızdan; Bulancak Devlet Hastanesine 7 (yedi) hasta, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine 13 (on üç) hasta, Özel Ada Hastanesine 7 (yedi) hasta ve Özel Kent Hastanesine 3 (üç) hasta nakil edilmiştir.

Hastalarımız semptomatik tedavi ve laboratuvar tetkikleri ile müşahede altında takip edilmiştir. Hastalarımızın tamamı tedavilerinin ardından taburcu edilmiş olup, hastanelerimizde yatan takipli hastamız bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir