Aktüel

PEDALIYORUM EKİBİ YAYLALARDA…

Giresun Valiliği'nce başlatılan ve GİRTAB(Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından sürdürülen Ekoturizm hareketliliği tüm hızıyla 2014 yılında da devam ediyor. 

Giresun yaylaları ile ilgili Dereli Kaymakamlığı tarafından sürdürülen proje kapsamında rotası çıkarılan trekking, bisiklet güzergahları, için’’ Pedallıyorum’’ ekibi ön çalışma yaptılar.

Ekip daha önceden GİRTAB tarafından hazırlanmış olan Ekoturizm Köyleri tur güzergahları ile ilgili de çalışmalarda bulunmuş, bu rotaları tur programı kapsamına alıp, İstanbul’da bulunan birçok acente ile çalışmalar düzenlemişti.

Kümbet, Bektaş, Kulakkaya  Yaylaları, bu güzergahlarda bulunan şelale, doğal alanlar, seyir alanları, göller bölgesi ,Çaldağ zirve, Maden Köyü Meryem Ana manastırı vb. birçok alanı kapsayan rotalarda günübirlik ve konaklamalı pek çok program hazırlanıyor. Ekip bu çalışmaları birçok bisiklet,trekking kulüpleri ile paylaşıp belli dönemlerde tur organizasyonları düzenleyerek, standart bir rotayı Karadeniz turları içinde Giresun’da kullanmayı düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir