Kültür - Sanat

PASHEYEVA KİTAPLARINI İMZALADI

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclis Milletvekili Ganire Paşayeva, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesindeki Rektörlük Konferans Salonunda "10 Kariyer Önerisi" adlı söyleşiye katıldı. Öğrencilere, kariyer edinme sürecinde önerilerde bulunan Pasheyeva, ilgiyle izlenen söyleşisinde, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

f7d232ca47

Millervekili Ganire Pasheyeva, sunumunu, "Ben başarılı olmak için çok çalıştım ve çok acılar çektim. Savaş ve işgali gördüm. Kan ve gözyaşını gördüm. Çocukluğumu ve gençliğimi yaşayamadım. Umarım sizler bu acıları hiç yaşamazsınız. Bugün Sayın Aygün Hanımın da doğduğu yer olan Karadağ Ermeni işgali altında ve 1 milyon insan evlerine gidemiyor. Bu işgalin acısını her an içimde hissediyorum. Bu işgal bitene kadar da acım dinmeyecek. Ve dualarım her zaman bu işgalin bitmesi ve insanların evlerine dönmesidir” diye bitirdi.DSC_8393
Söyleşinin ardından kendisine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal tarafından plaket verilen Pasheyava, ardından katıldığı imza gününde kitaplarını imzaladı.

Milletvekilinin imza gününe kalabalık bir okuyucu kitlesi katıldı.DSC_8395

Merkez Müdürü Öğretim Görevlisi Önder Başuslu, Pasheyevaya öğrenciler tarafından yapılan hat sanatı ile işlenmiş tabak hediye etti. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir