GiresunManşet Üstü

PAŞAYEVA GİRESUN’UN FAHRİ HEMŞERİSİ

58f72595f1

Giresun Belediye Meclisi, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Temsilcisi, hukukçu, hekim, gazeteci ve siyasetçi Ganire Paşayeva’yı, ilimizin tanıtımına katkılarından dolayı Giresun’un Fahri Hemşerisi ilan ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında yılın ilk toplantısını yapan meclise, Ömer Cinel tarafından bu konuda verilen önerge kabul edilerek gündeme alındı.  Başkan Aksu, Paşayeva’nın “Bir dost ile sevdim seni Giresun” başlıklı son yazısından çok etkilendiğini belirterek, “ilimizi her fırsatta tanıtıyor. Kendisi bir Giresunlu kadar Giresunlu” dedi.

Cinel ise; Milletvekili Paşayeva’nın  Giresun’u fahri turizm elçisi gibi her ülkede tanıttığını vurguladı.

PAŞEYAVA “FAHRİ HEMŞERİMİZ” OLUYOR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın davetiyle sık sık Giresun’a gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva,  geçen hafta Rektör Attar’a ithafen yazdığı ve Giresun’u anlattığı “Bir dost ile sevdim seni… Giresun” başlıklı yazıyla herkes gibi Giresun Belediyesi’nin de takdirini kazandı.

DSC_1241

Belediye Meclisi üyesi Ömer Cinel bir önerge vererek Paşayeva’nın Giresun’un Fahri Hemşerilik Beraatı ile ödüllendirilmesini istedi. Cinel, Milletvekili Paşeyava’nın köşe yazısını ve biyografisini de üyelere dağıttı.

AKSU: KENDİSİ BİR GİRESUNLU KADAR GİRESUNLU

Belediye Başkanı Aksu, mecliste yaptığı konuşmada,  “Sayın Milletvekili Genire Paşayeva’nın son yazısı, bizi onure etmiştir. Gelenek ve göreneklerimizi, tarihimizi, kültürümüzü, doğal güzelliklerimizi nefis bir yazıyla kaleme almıştır. Kendisi bir Giresunlu kadar Giresunludur. O’nu Fahri Hemşeri ilan ederek ilimizin tanıtımına katkılarını takdir ediyoruz” dedi.

CİNEL: ŞEKİ İLE KARDEŞLİĞE KATKIDA BULUNACAKDSC_1244

Ömer Cinel ise, mecliste okuduğu önergesinde; Milletvekili Paşayeva’nın sık sık Giresun’a gelerek etkinliklere, panel ve konferanslara katıldığını belirterek, “gittiği her ülkede üst seviyede Giresun’u fahri turizm elçisi gibi tanıtıyor. Son olarak “Bir dost ile sevdim seni Giresun”adlı inceleme araştırma makale tarzı yazı kendisinin Giresunla ilgili samimi duygularının ne kadar üst seviyede olduğunu gösterdi. Son yıllarda Azerbaycan’ın Şeki şehri ile olan kardeşlik ilişkilerimize de katkısı olacağını düşündüğüm ve şehrimize olan bu ilgi ve katkılarından dolayı kendisine “Fahri Hemşerilik Beraatı” verilmesini öneriyorum” dedi.

Milletvekili Genire Paşayeva’ya Fahri Hemşerilik Beraatı verilmesi meclisin Cuma günü yapacağı oturumda görüşülerek karara bağlanacak

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir