Giresun

ÖZTÜRK’E TEŞVİK ÇALIMI

ÇAKIROĞLU, BİR GÜN ÖNCEDEN TEŞVİKTE SÜRE UZATIMI HABERİNİ KAMUOYUNA DUYURARAK İL BAŞKANI ÖZTÜRK'E BİR ÇALIM DAHA  ATTI  

Teşvikte süre uzatımını erken öğrenerek açıklama yapan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu'nun ardından AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk de bir açıklama yaptı.
Öztürk, Giresun ’un teşvikte 5. Bölge desteklerinden faydalanacağını söyledi

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Sabri Öztürk, "teşvik konusu ilimizi yakından ilgilendiren konuydu. Biz şahsen il başkanları toplantısında Başbakanımıza Türkiye’de 49 vilayette, yaklaşık 700 bin işçiyi ilgilendiren teşvik yasasının yeniden uzatılması talebimizi ilettik. İller için bu yasanın önemine değindik. Sayın Başbakanımız da konuyu değerlendireceğini bizlere iletmişti" dedi.

Öztürk açıklamasında, şu bilgileri verdi:  "Yeni getirilen düzenlemeye göre Giresun’un teşvikte 5. Bölge avantajlarından yararlanacağını görmekteyiz. Teşvik, 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel sektöre ait işyerlerini kapsıyor. Kanun 01.01.2013 tarihinden itibaren uygulanacak yani geriye dönük 6 aylık ödemeler mahsup edilecek. Yedinci ayda(Temmuz) verilecek beyannamelerle yanı bu ay kanundan faydalanmaya başlanılacak. Giresun kanundan 5 yıl boyunca faydalanacak. Bir başka önemli gelişme de Organize Sanayi Bölgeleri için. Düzenlemeyle birlikte Giresun’da bulunan OSB’ler teşvikten 6 yıl faydalanacak. OSB’ler teşvik kanunundaki hükümlere göre bir üst basamak olan 6. Bölge desteklerinden faydalanacaktır. Bu da OSB’lerimiz için çok önemli bir gelişmedir. Bu düzenlemeyle de yatırımlar artacaktır. Bir kez daha Giresun’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Ak Parti İl Başkanı Öztürk, düzenleme nedeniyle Başbakan Erdoğan'a ve isim vermeden Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli ile milletvekillerine teşekkür etti. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir