Aktüel

ÖZEL SPORCULAR KULÜBÜ’NDEN AVRUPA ÇIKARMASI

Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulubü yöneticileri10-25 Kasım tarihleri arasında Avrupa’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Osman Şeyranlıoğlu başkanlığındaki heyette başkan yardımcısı Hasan Özdemir, Avrupa koordinatörü Metin Saygılı yer aldı. Heyet, Avusturya, Belçika ve Almanya çeşitli toplantılara katıldı ve görüşmelerde bulundu.  Kulüp yöneticileri T.C Viyana Büyükelçiliği, Duseldorf Başkonsolosluğu, engelli eğitim kurumları ve derneklerini, parti temsilciler ve STK’ları da ziyaret etti.   

Başkan Osman Şeyranlıoğlu, ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Yaşamda Birlikte Varız projesinin tanıtımı kapsamında gerçekleştirdikleri geziye ilişkin olarak “amacımız karşılıklı dostluklar kurmak, sınır ötesi köprüler inşa etmek, eğitim ve istihdam alanında neleri yapabilirizi tartışmaktı. Çok yararlı bir ziyaret oldu. Ayrıca  Giresun’un tanıtımını da en iyi şekilde yaptık” dedi. 

Şeyranlıoğlu, görüşmeler sonrasında Avrupa Birliği projelerine destek ve işbirliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dernek bünyesindeki çocukların Almanya’ya götürülmesi, Viyana ve Düseldorf’ta kermes yapılması gibi konularda anlaşma sağladıklarını ifade etti.

Osman Şeyranlıoğlu açıklamasında Avusturya Viyana Büyük Elçisi Ozan Ceyhun’a, Almanya Düsseldorf Baş Konsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan’a ve ziyaret ettikleri kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir