AktüelGiresun

ÖZEL İDARE’YE ŞİMDİ DE VALİLİK OPERASYONU

Giresun İl Özel İdaresi’nde sular durulmuyor. Genel Sekreter Hüseyin Taşkın’dan sonra şimdi de  yardımcısı Hüseyin Külekçi görevinden alındı. Külekçi’nin görevden alınması Giresun Valisi Enver Ünlü’nün oluruyla gerçekleşti. Gerekçesi açıklanmadı ancak bazı soruşturmalara esas olarak tasarrufta bulunulduğu öğrenildi. Külekçi’nin yerine henüz atama yapılmazken, 

Bilindiği gibi Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İçişleri Bakanlığı tarafından ‘usulsüz’ uygulamaları nedeniyle müfettiş raporlarına dayandırılarak görevinden alınmış, yerine bu göreve Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan atanmıştı. Ama Aslan’ın, Ak Parti çevreleri ve milletvekillerinin açıklamaları sonrasında geri adım attığı şeklinde bir izlenim oluşmuştu. İhaleler, Kum-çakıl şantiyesi, dere yataklarının talanı, bazı müteahhitlere ayrıcalıklı davranılması ve diğer yolsuzluk iddialarına ilişkin hangi soruşturmaların yürütüldüğü bilinmiyor.

Özel İdare’de görevden alınmaların sürmesi, bugüne kadarki uygulamaların sorumlusu olan özellikle müteahhitlerle iş tutan  bazı birim müdürlerine kadar inmesi bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir