AktüelGiresun

ÖZEL İDAREYE 8 MİLYON 194 BİN LİRALIK ARAÇ GELDİ

VALİ ENVER ÜNLÜ: "MALİ SIKINTILARI ÇÖZÜYORUZ, BORÇLARIMIZI ÖDÜYORUZ"

Giresun İl Özel İdaresi’nin 2021 yatırım programı kapsamında alımı gerçekleştirilen iş makineleri hizmete sunuldu.

Bunun için İl Özel İdaresine ait Ülper Şantiyesinde düzenlenen törende konuşan Giresun Valisi Enver Ünlü araçların KDV Muafiyetiyle eş finansman desteğiyle alındıklarını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlara katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.ÖZEL İDAREYE 8 MİLYON 194 BİN LİRALIK ARAÇ GELDİ

VALİ ÜNLÜ: “HİZMETLERİMİZİ KENDİ ARAÇLARIMIZLA GÖRECEĞİZ” 

Ünlü, “Mali sıkıntılarımızı çözmeye başladık. Borçlarımızı ödemeye başladık. Bakın, yaklaşık 8,5–9 Milyon tutarında yeni açarlarımızı getirdik, gelecek olanlar var, bantta olanlar var. Greyderimiz gelecek, çöp toplama araçlarımız gelecek. Artık kendi hizmetlerimizi kendi araçlarımızla göreceğiz” dedi.
İl Özel İdaresi tarafından 2021 yılı yatırım programı kapsamında; 2 adet beko loder, 1 adet loder, 1 adet ekskavatör, 1 adet greyder, 1 adet kombine kanal açma aracı ve 2 adet çöp toplama aracı alımı gerçekleştirildi.
Tamamı Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kanalıyla satın alınan 8 adet aracın toplam maliyeti 8 Milyon 194 Bin TL olup 5 adet aracın teslimatı yapılırken, Greyder ve çöp toplama aracının teslimatları da önümüzdeki günlerde gerçekleşecektir.
Tamamen yerli üretim olan ve üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen iş makineleri ile vatandaşlara daha iyi bir hizmet verilmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir