GiresunUlusal

ÖZEL İDARE, HÜSEYİN TAŞKIN’DAN 1 MİLYON TL’Yİ İSTEDİ

İçilşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla müfettiş soruşturmasına bağlı olarak görevden alınan Giresun İl Özel İdaresi genel sekreteri Hüseyin Taşkın’la ilgili ilk incelemelerden Giresunspor’a yapılan ödemelerde ‘usulsüzlük’ tespit edildi.
Taşkın’ın yerine genel sekreter olarak atanan Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan, özel idareden aktarılan kaynakları incelemeye aldı. Bunun sonucu olarak Giresunspor ve amatör spor kulüplerine ödenen 1Milyon TL, Hüseyin Taşkın’a kişisel borç olarak çıkarıldı. Genel sekreter yardımcısı Hüseyin Külekçi imzasıyla Taşkın’a gönderilen ve basına da sızan resmi yazıda, 1 Milyon TL’nin 1 ay içinde özel idare hesabına faizleri hesaplandıktan sonra yatırılması istendi ve aksi halde hukiki işlem başlatılacağı kaydedildi.
Yazıya tepki gösteren Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet ise, müfettişi art niyetli buldu ve “hiçbir özel idare çalışanını mağdur etmeyiz. O parayı da kuruşu kuruşuna biz öderiz. Hiçbir Giresunlu sahipsiz değildir” dedi.
Genel sekreter Selçuk Aslan’ın çeşitli konularda araştırma ve incelemeleri sürdürdüğü ve yakın bir süre içinde bunlarla ilgili idari-hukuki işlemlerin sürdürüleceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir