Aktüel

ÖZEL ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASI REKTÖR’Ü ŞAŞIRTTI..

 

GRÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYGÜN ATTAR,ÖZEL EĞİTİME MUHTAÇ ÇOCUKLARIN SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ.DSC_1926

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar,  bugün açılan Öğretilebilir Özel Eğitime Muhtaç Çocukların yaptıkları ürünlerin yeraldığı sanat sergisini  gezdi. 

DSC_1951

ATTAR, "BİZİM UŞAKLARIN, CANIMIZ EVLATLARIMIZIN EL BECERİLERİ, HAYAL GÜÇLERİ KARŞISINDA DONA KALDIM"DEDİ.  

Üniversiteden bir heyetle Can Akengin Sanat Merkezine gelen Attar, çalışmalar ve merkezdeki öğrenciler hakkında bilgi aldı. Sergideki eserleri tek tek inceleyen Aygün Attar, sergi anı defterine şunları yazdı: “Özel Eğitime Muhtaç çocuklar tarafından yapılan atölye çalışmalarının sergilendiği bu yerde bulunmaktan büyük mutluluk duydum. Bizim uşakların, canımız evlatlarımızın el becerileri, hayal güçleri karşısında dona kaldım. Toplumun tüm kesimlerinin bu çok özel çocuklarımıza daha farklı bakması, daha çok zaman ayırması gerekiyor. Emek verildiği, özel eğitildiği zaman onların neler yapabileceği burada çok net bir biçimde sergilenmektedir.

Onları eğiten, emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Giresun Üniversitesi ailesi olarak hep yanlarında olduğumuz ifade etmek isterim. Arzum bir gün büyük sanat galerilerinde de eserlerini görmektir…”

DSC_1929

Attar, burada satılan ürünlerden birisini bedelini ödeyerek satın aldı. Öğretilebilir Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Seyhan Kitapçı ve Atölye Öğretmeni Rezzan Bozbağ ise Rektör'e, serginin en güzel eserlerinden birisi olan ve küçük mozaik parçalarından yapılan Atatürk tabosu hediye etti.   

DSC_1939

GRÜ Rektörü Attar, sergide bulunan masada öğretmenlerinde yardımıyla  mozaikten tablo yapmayı denedi.

Rektörün sergi Gezisine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, Genel Sekreter Bünyamin Kaya ve Özel Kalem Müdürü Fatma Çakır da katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir