GiresunSpor

ÖZEL ÇOCUKLAR GİRESUNSPOR’A ŞANS GETİRDİ

Taraftarlarımız pazar günü Giresunspor- Beşiktaş maçının heyecanını yaşarken, maç öncesinde Türkiye sıradışı görüntülere ve duygu yüklü dakikalara tanıklık etti. Giresunspor bu özel maça Down Sendromlu çocuklarla çıktı. Etkinlik, Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Osman Şeyranlıoğlu, yöneticiler Reyhan Pirdal, Yaşar Apaydın ile kulüp gönüllüleri Nimet Çömez ve Ahmet Yüce tarafından gerçekleştirildi. Down sendromlu özel çocukların Giresunsporlu futbolcularla kucaklaşmalarını sağlamaları görülmeye değerdi. Futbolcularımız sahaya çocuklarımızın ellerinden tutarak çıkarken, binlerce taraftarın alkış yağmuruna tutmaları ve sevgi gösterisinde bulunmaları büyük takdir topladı. TÜRKİYE ELİF’İN BU GÖRÜNTÜSÜYLE DUYGULANDI

Etkinliğin en çok konuşulan görüntüsü ise canlı yayına yansıdı. Seromonide Giresunspor kalecisi Okan ile kucağına aldığı Elif isimli çocuğun birbirlerine sımsıkı sarılmaları herkesi çok duygulandırdı.
Bu güzel ve anlam yüklü görüntüler yaşanırken, Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerinin, özel çocukların ve ailelerinin duydukları mutluluk ise yüzlerinden okunuyordu.Kulüp Başkanı Osman Şeyranlıoğlu maçta yaşadıkları heyecanı şöyle dile getirdi: ” Çocuklarımızın maç öncesi koridorda, sahaya çıkarken ve seremonide futbolcularımızla sarmaş dolaş olmalarını ve yaşadıkları mutluluğu asla unutmayacağız. Bize, çocuklarımıza, ailelerine tribünde özel yer açan ve büyük ilgi gösteren Kulüp Başkanımız Sayın Hakan Karaahmet’ e, yöneticilerimize, teknik heyetimize, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, 35 kişilik kafilemizi Bulancak’ tan stada getiren Giresun Belediyemize, her türlü etkinliğimizde yanımızda olan değerli basınımıza, çocuklarımızın isimlerini anons ederek kalplere yazdıran gazeteci Fırat Akyol kardeşimize ve stat çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir