Giresun

OSMAN ŞEN’DEN ESNAF KREDİSİ İSYANI…

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Osman Şen, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ‘esnafa 30 bin lira faizsiz kredi’ ödeneceği açıklamasının hayal kırıklığı yarattığını ve esnafın bundan yararlanamadığını açıkladı.

Şen yaptığı yazılı açıklamada “Giresun şehir merkezinin dört bin civarında olan   esnafının   elli altmış  tanesi   krediden yararlandı  diğerleri  bizim gibi  yöneticilere  güvenmenin  bedelini  ödedi. İnsanlar haklı olarak  bizleri arayıp sitem ediyor  hatta isyan ediyor  biz kime sitem edeceğiz  kime isyan edeceğiz  adalet mi  bu  seçimlerden  önce  vereceğiz  edeceğiz diyenler  bu konuyla ilgili hiçbir açıklama   yapmıyorlar  büyük sermayenin patronların çıkarları söz konusu olduğunda  devletin imkanlarını seferber edenler  meydanda  yok” dedi.

Başkan Osman Şen şunları söyledi:  “Merkezin  iki  kooperatif  başkanından da  üyelerimize  kolaylık sağlamaları için  devamlı  ricada  bulunduk  onlarında samimi  yaklaşımları  sonucu  biz de  gerçekten  inanılmaz zorlukta olan odamız üyelerine umut verdik  beklenti içine girmelerine sebep olduk bu kredileri alacaksınız dedik. Ancak daha ilk taleplerde zorluklar çıkarılmaya başlandı, kiminin kefil kiminin ipoteği beğenilmedi bu krediyle ilgili banka çalışanı izine ayrıldı dendi. Halen kooperatif  kredisi kullanan  ile  şoför esnafı bu krediden  yararlanamayacak dendi. Yani esnafın önüne  her türlü engel getirildi. Halbuki bu kredi direk olarak HALK BANKASI kanalıyla esnafa  verile bilinirdi”

TESKOM’a da eleştirilerde bulunan Şen “TESKOM dan da çıt yok. Bu teşkilatların içinde  üç beş  esnaf    var diye   kooperatiflerimi    kapatalım diyen   yöneticiler  olduğu süre   esnaf  arkadaşlarım    çok daha büyük hayal kırıklıkları yaşar. Ben buradan mağdur olan bütün esnaf arkadaşlarımdan özür dilerken bu işin peşini bırakmayıp bu haksızlık düzeltilene kadar takipçisi olacağım bilinmesini isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir