Kültür - Sanat

OSMAN ÖZTÜRK’ÜN YENİ ŞİİR KİTABI “ADA” İTALYA’DA ÇIKTI!

Güfteleri Türkiye’nin ünlü bestekârları tarafından bestelenen, şiirleri 22 dile çevrilen ve birçok ülkede yayınlanan Piraziz, Şeyhli’li hemşerimiz emekli emniyet müdürü Osman Öztürk, başarılı çalışmalarını Avrupa’ya taşıdı.
Türkiye’de “Bakraç”, “Taflan Mevsimi”, “Eksik Sayfa”, “Güz Yalnızlığı”, “O Kadar Yeşildin O Kadar Mavi” ve Almanya Hamburg’da 5 dilde yayınlanan “Sommerblau-Yaz Mavisi” ile Sırbistan Belgrad’da yayınlanan “O Kadar Yeşildin O Kadar Mavi” isimli şiir kitapları bulunan Osman Öztürk’ün 8. Şiir kitabı “ADA” İtalya’da çıktı. Aynı kitap daha önce de  Almanya ve Sırbistanta da yayımlanmıştı. OSMAN ÖZTÜRK’ÜN YENİ ŞİİR KİTABI “ADA” İTALYA’DA ÇIKTI!

Osman Öztürk, yaptığı açıklamada, “İtalya’da Ada isimli şiir kitabım yayınlanarak raflardaki yerini aldı. İtalyanca, Türkçe ve İngilizce dillerinde şiirlerim şiir severlerle buluşacak. Çok sevinçli ve mutluyum. Bir şiiri yazmak onca duygu, düşünce, hasret, ayrılık, sevgi aşk gibi birçok kavramın yürekte oluşturduğu yanardağın bir gün büyük bir duygu patlamasına dönüşmesi ile oluşuyor. Ve sonunda gökyüzüne yükselen lavlar yağmur damlaları gibi yüreklere dokunuyor. Şiir yaşamın ve insanın en duygusal gerçeği” dedi.

Öztürk açıklamasında şunlara yer verdi; “Ada kitabımda çoğunluğu ilk defa yayınlanan şiirlerim var. İsmini gönlümün adasının ismini koydum. Bu da beni çok mutlu ediyor. Güzel torunum Ada; hayat yolculuğuna adına yazılmış bir kitapla çıkıyor. Uzun ve mutlu bir ömrü olsun.

Almanya ve Sırbistan’dan sonra İtalya’da yayınlanan kitaplarım Amazon’da ve linklerini paylaştığım site ve kitap evlerinde satışa sunuluyor.

Bu kitabımın çıkmasında yaptıkları harika çeviri ve verdikleri değerli emekleri için başta Sevgili Şair ve Çevirmen Claudia Piccinno’ya yürekten teşekkür ediyorum. Kitabımı Türkçe’den İngilizceye çeviren değerli dostum Şair ve Çevirmen Mesut Şenol’a gönülden teşekkür ediyorum.

Kapak resmini çizen Ressam Florisa Sciannamea’ya, kitabımın grafik tasarım ve editörlüğünü yapan Marco Cattarulla’ya ve yayınlayan “Il cuscino di stelle” kültür derneğine emek ve yürekleri için çok teşekkür ediyorum”.

Öztürk, kitaplanının sunuşunu yazan BAU Global Başkanı ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e de teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir