AktüelGiresun

OSMAN ÖDEN’E GÖRE ULAŞIMDA BAŞARI VAR

Giresun İl Genel Meclisi Başkan Osman Öden, 2013 yılında İl Özel İdare imkanları ile yapılan yol çalışmaları hakkında bilgiler vererek değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Meclis Başkanı Öden yaptığı açıklamada,” Bilindiği gibi ilimizin coğrafik durumu Anadolu’nun diğer bölgelerine göre son derece dağınık ve engebeli, bu sebepten dolayı ulaşım hizmetleri götürme konusunda zorluklar yaşanmaktadır. Ayrıca iklim şartlarında yaşanan değişim nedeniyle maruz kalınan afetler yapılan yolların kısa sürede bozulmalarına neden olmaktadır. Buna rağmen son 10 yılda ulaşımda gerçekleştirilen başarının Cumhuriyet tarihinden daha fazla olduğunu ve bunun kamuoyu tarafından idrak edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Başkan Öden, ”Özel İdaremiz tarafından son bir yılda yapılan çalışmalara bakıldığında 570 km asfalt çalışması gerçekleştirilmiştir. Buna 1. Ve 2. kat asfalt ve asfalt bakımı dahildir. Aynı şekilde 85 kilometre beton ve beton kaplam çalışması yapılmıştır. Yine 49 kilometre malzemeli bakım, 55 kilometre heyelan temizliği ve 7 kilometre onarım çalışması yapılmıştır. Özellikle riski yüksek ve yağmurdan etkilenme ihtimali yüksek olan yollarımızda takriben 4 kilometre V kanal ve 2 kilometre oto korkuluk yapımı sağlanmıştır” diye konuştu.

Öden sözlerini, “Bu çalışmalarımıza rağmen yapılan hizmetleri hedeflediğimiz noktanın altında buluyoruz. Başta, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Nurettin Canikli olmak üzere diğer Milletvekillerimizden aldığımız destekle hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir