GiresunSiyaset

OSMAN ÖDEN ŞOV…

AK Parti'de yarın sona erecek aday adaylığı başvuru sürecinin bitmesine bir gün kala belediye başkan adaylığını açıklayan isim Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden oldu. 

Öden, İl Başkanı Hasan Aydın ve Merkez İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, “gelişmiş bir Giresun için adayım” dedi.  Partili partisiz çok sayıda tanıdğını çağırararak adeta gövde gösterisi yapan Öden görev döneminde yapılan hizmetleri anlatarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: Ak Parti çatısı altında il genel meclisi adayı olarak seçildiğim il genel meclisinde yerel ve genel bütçeden sağlanan desteklerle eğitimde, sağlıkta, ulaşımda yılların birikmiş sorununu 10 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde çözmeye çalıştık. Elbette eksiklerimiz oldu fakat önemli hizmetler gerçekleştirdik. Şimdi de hedefimize gelişmiş bir Giresun koyarak belediye başkan aday adaylığımı açıklıyorum" diye konuştu.DSC_8871Öden açıklamasının ardından görevden alınan eski merkez ilçe başkanı Çetin Çakıroğlu’nu da yanına çağırarak adaylık müracaatı dosyasını İl Başkanı Hasan Aydın’a verdi. 

CANİKLİ PROJESİ YÜRÜRLÜKTE…
Öden’le birlikte Ak Parti’de aday adayı sayısı 6'ya yükseldi. Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’nin ‘has adamlarından’ Hasan Ali Tütüncü ve Yılmaz Can’ın da açıklama yapmaya hazırlandıkları öğrenildi.
Alınan bilgiye göre Osman Öden’in ve Tütüncü’nün adaylığı göstermelik. Çünkü Ak Parti, adaylık için Üniversite mezunu olmayı şart koşuyor. Her ikisi de lise mezunu…Canikli’nin projesine göre, kendine yakın bu üç isim temayülden çıkacak ve  genel merkeze  gönderilecek. Canikli bunlar içinden Yılmaz Can’ı aday yapmak için uğraşacak. Öden ve Tütüncü de Can’ın meclis listesinde yer alacaklar ve seçimin kazanılması halinde başkan vekili olarak belediyeyi yönetecekler. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir