GiresunSiyaset

OSMAN AĞA BELGESELİ VE PONTUS FAALİYETLERİNE BİR TEPKİ DE ALİ KARA’DAN…

18 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek olan Pontus Soykırımı ve Osman Ağa konulu etkinlikler öncesinde AKP kanadı ve Karadeniz illeri ve özellikle Giresun milletvekillerinden tepki yok. Sadece Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, etkinliği kınadı ve uyarılarda bulundu.

“PONTUS SOYKIRIMI İDDİASI FETÖ PROJESİ”
Bugün ise, konuya ilişkin açıklama Giresun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’dan geldi. Kara, yaptığı yazılı açıklamada Ülkemizin son yıllarda yaşadığı olaylara baktığımızda milli birliğimize ve manevi değerlerimize saldırıların alabildiğince arttığına dikkat çekerek,, “T.C. Devletini istedikleri gibi yönetmeye çalışan dış güçler ve işbirlikçileri amaçlarına ulaşamayınca içimizdeki hainleri kendi kirli amelleri doğrultusunda görevlendirerek milletimizi bütünleştiren tüm değerlerimize bilinçli ve kurnazca saldırılarla amaçlarına ulaşmak için her yolu demektedirler.

Milletimizin istiklal mücadelesinde ki iman gücünü test etmeye çalışan bu hainler öncelikle yöresel, Kahramanlarımıza milli ve manevi değerlerimize aklı sıra akademik yollarla, televizyon yarışmaları yolu ile gazete ve dergiler de köşe yazıları ile hain emellerini masumlaştırmaya çalışarak beyin yıkama metodu uygulamaktadırlar” dedi.
Ankara’daki etkinliğin Osman Ağa’yı itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu iddia eden Ali Kara,”bunun en son örneği bizce FETÖ uzantısı bir proje olan Pontus Soykırımının 100. Yıl dönümü bahanesi ile hazırlanan Osman Ağa belgeselinin, 18 Mayıs 2019 günü Ankara’da gösteriye sunulmaya çalışılmasıdır” ifadesini kullandı.
Kara şunları söyledi:” Bir kez daha tüm hainlere seslenmek istiyoruz:. Giresunlular olarak Osman Ağa ve silah arkadaşlarına karşı başlatılan bu çirkin ve itibarsızlaştırma hareketine asla fırsat vermeyeceğiz. Şehitlerimizin kanını sızlatmayacağız. Ağamıza ve Milli Kahramanlarımıza canımız bahasına sahip çıkacağız.

Buradan bu hain ve bölücü uygulamaya müsaade edilmemesi için ilgililere çağrı yapıyoruz ve Milli Kahramanlarımızı milletçe sahiplenerek bu şer güçlere gereken cevabın verilmesini bekliyoruz. Ayrıca Giresun’lular olarak Devlet yetkililerine sesleniyoruz Osman Ağa ve onun gibi Milli Kahramanlarımızın isimlerinin yapılmakta olan ve yapılacak Kamu Kurumlarına verilerek hainlere gereken cevabın verilmesini haklı olarak bekliyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir