Giresun

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI GİRESUN’DA

Bir dizi inceleme ve açılış için Giresun'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,Giresun'a bir buçuk sene önce verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Valilik toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dereli ilçesinde 'siyanür ile altın aramalarına' ilişkin yöneltilen soruya Bakan Eroğlu, "Şu anda verilmiş bir şey yok, ÇED raporu alınacak mı alınmayacak mı onu bilemiyorum" dedi.

2016-117-13
Bakan Eroğlu, "Bakın şunu söyleyeyim, biz bütün Orman Su İşleri Bakanlığı 'vahşi' madenciliğe karşıyız ama çevreyle uyumlu, tahrip etmeden ve maden aldıktan sonra güzel şekilde orayı tekrar çevreye kazandıracak olan, tabiata kazandıracak olan çevreci ve tabiatı koruyan madenciliğe 'evet' diyoruz” dedi.

Valilikteki toplantının ardından 13 adet tesisin açılışını yapan Eroğlu, daha sonra 38 adet projenin daha müjdesini verdi. Üreticilere ceviz yetiştiriciliği için tahsis edilen yerlerin kurasını çeken Eroğlu, daha sonra alandan ayrıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir