Giresun

ORHAN ERZURUM: ÜLKEMİZİ BÖLEMEYECEKLER…

MHP İL BAŞKANI ERZURUM, SİVAS KONGRESİNİN YILDÖNÜMÜNDE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Belediye Başkan Aday Adayı olduğu için Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa ettiği söylenen Dr. Orhan Erzurum, İl Başkanı sıfatıyla yazılı açıklama yapması kafaları karıştırdı. Halen görevinin başında olan Erzurum, Sivas Kongresinin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ülkemizi bölmeye yönelik senaryolar dün param parça edip tarihin çöp sepetine atıldığı gibi; bugün de aynı kararlılığın ve iradenin ortaya konulacağından hiç kimse kuşku duymasın” dedi.  Sivas Kongresi’ni, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun harcı, çimentosu olduğunu vurgulayan Erzurum, şunları söyledi:“Bu kongre sonunda Milli Mücadele daha fazla filizlenmiş ve güçlenmiş milli dikkat İstanbul’dan çok Anadolu’dan gelen milli sesi tanımak mecburiyetinde kalmıştır. O ses o yürek bugünde aramızdadır. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile; “Samsun’daki heyecan, Erzurum’daki şuur, Sivas Kongresi’ndeki azim bugün aramızdadır.”

Milliyetçi hareket tarih boyunca aynı duyarlılığı göstermiştir. Bu duyarlılık 44 yıllık MHP döneminde de hep içimizde hep vicdanımızda yer aldığı gibi dünya var oldukça da bu böyle devam edecektir.”

Erzurum şöyle devam etti; “Bu duygular ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçenleri bir kez daha rahmet ve minnetle anarak, Türk Milletinin en önemli kilometre taşlarından Sivas Kongresinin 94. Yılını kutlar,tüm hemşerilerimize saygı ve sevgilerimizi sunarım.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir