GiresunUlusal

ORHAN ERZURUM AKP’YLE SAF TUTTU

Giresun siyasetinde sürpriz gelişme…’Ülkücü’ Orhan Erzurum, AKP’li adaya oy istemek için bu akşam sahaya indi.

MHP’de uzun yıllar siyaset yapan, il başkanlığı, belediye başkan adaylığı ve 25.dönem de bu partiden milletvekili seçilen Orhan Erzurum, son olarak kurucular kurulu üyesi ve milletvekili adayı olduktan sonra  istifa ettiği İYİ Parti’yi de bıraktı ve yine yönünü değiştirdi. Erzurum, eski partisi MHP’nin ittifak yaptığı AKP’nin adayı Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte seçim çalışmalarına katıldı. Orhan Erzurum, Şenlikoğlu ve MHP’nin adayı iken çekilerek ittifakın kontenjan belediye meclis üyesi olan Hasan Yılmaz ve her iki partinin yöneticileri, üyeleriyle kalabalık bir gurupla meydan ve civarındaki kafe ve esnaf ziyareti yaptılar.ORHAN ERZURUM AKP'YLE SAF TUTTU

İYİ Parti adayı olarak katıldığı 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde 41. 946 oy alan Erzurum, Meral Akşener yönetimine tepki göstererek istifa ettikten sonra, ‘siyasetten arınıp ülkücülüğe hizmet edeceğim” diye açıklama yapıp mesleği doktorluğa dönmüş ve siyasetten uzaklaşmıştı.

Bir yorum

 1. BU BİR İHBARDIR!!!
  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu; Disiplin cezalarının çeşitleri ile ceza uygulanacak fiil ve haller:
  Madde 125 …
  D – Kademe ilerlemesinin durdurulması : Fiilin ağırlık derecesine göre memurun, bulunduğu kademede ilerlemesinin 1 – 3 yıl durdurulmasıdır.
  Kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını gerektiren fiil ve haller şunlardır:…
  o) Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir