Giresun

ORDU GÖLKÖY’DE PKK OPERASYONU

Ordu’ya bağlı Gölköy İlçesi’nde Uluvahta Yaylası bölgesinde dün gece güvenlik güçlerinin bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlamasının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yaklaşık 5 dakika süren çatışmanın ardından ormanlık alana kaçarak izlerini kaybettirmeyi başaran teröristler, güvenlik güçleri tarafından abluka altına alındı. Yaklaşık 5 kilometrelik bir alanda yoğunlaşan operasyonlar için bölgeye destek olarak, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan Jandarma Özel Harekât Timleri ve komandolar ile Ordu Emniyet Müdürlüğü’nden Polis Özel Harekât Timleri gönderildi. Mesudiye ve Gölköy’de güvenlik tedbirleri de en üst düzeye çıkarılırken operasyonların bu bölgede yoğunlaştığı belirlendi.

Çatışmanın sonrasında kaçan 5 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla Gölköy-Mesudiye-Tokat sınır hattında geniş kapsamlı arazi arama-tarama çalışması başlatıldı.Mesudiye İlçesi'nde geçtiğimiz 31 Temmuz'da PKK'lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir