GiresunManşet ÜstüUlusal

ORDU-GİRESUN HAVAALANINDA UÇUŞ TARİHİ BELİRLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,  Ordu-Giresun Havaalanı'nın alt yapısının tamamlandığını, üst yapıda ise inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi  ve  resmi açılış tarihinin  15 Mart 2015 olarak netleştiğini söyledi. Yılmaz, "Artık Türkiye'nin denizdeki havaalanı oluşmasına çok kısa bir süre kaldı. 2011 yılında hep beraber programa aldığımız ve temelini attığımız havaalanı inşallah resmi ve fiili olarak hizmete açılmış olacak" diye konuştu.

3.5 YILDA 30 MİLYON TON TAŞ DÖKÜLDÜ

Projenin başladığı ilk günden bu yana denizde yaklaşık 30 milyon ton taşın döküldüğünü vurgulayan Yılmaz, "3.5 yıl önce yapımına başlanılan havaalanı 4.5 kilometre mesafeden yüzlerce kamyon düzenli taş taşıyarak denizi doldurdular. Şu anda alt yapı tamamen bitmiş durumda. Özellikle pist uçakların iniş yapabilecek seviyeye getirildi" şeklinde konuştu.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI BİTTİ

Yılmaz, dünyanın bütün uçaklarının inebileceği standartlara uygun bir pistin mevcut olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Geceleri ışıkları da yanmaya başladı. Üst yapıda ise binalar birer birer yükseliyor. Bundan sonra özellikle alt yapıda çevre düzenlemesi ve alan yeşillendirmesine başlanılacak. Projeyle ilgili hiçbir şekilde ödenek sorunumuz da yok. Her şey planladığı gibi gidiyor. Hepimiz heyecanla bekliyoruz" şeklinde konuştu.

DENGELER DEĞİŞECEK

Ordu-Giresun Havaalanı Projesinin açılmasıyla bölgede dengelerin değişebileceğini belirten Yılmaz, Samsun-Çarşamba Havaalanı yolcularının yüzde 38'i, Trabzon Havaalanı yolcularının da yüzde 25'inin Ordu ve Giresunlu vatandaşlardan oluştuğunu söyledi. Yılmaz, havaalanı devreye girmesiyle Ordu ve Giresun'un önemli gelişme sağlayacağını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir