GiresunManşet ÜstüUlusal

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’NDA SONA YAKLAŞILDI

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, ilk kez basın mensuplarıyla Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

AK Parti iktidarının her iki ile 11 yıllık iktidarı döneminde yaptığı en büyük yatırım olduğunu ve iki ilin kader ortaklığı yaptığı havaalanının geleceğine ışık  tutuğunu ifade eden İl Başkanı Aydın önce şantiye şefinden bilgi aldı ardından ise değerlendirmelerde bulundu.

1615093_10152206439572760_1564924234_n

Aydın yaptı değerlendirmede; “Havaalanı Ordu ve Giresun illerinin hayal projesiydi. AK Parti 11 yıllık iktidar  döneminde Ordu’ya 11 milyar, Giresun’a ise 6 milyar TL yatırım yapmıştır. Ancak havaalanı bu yatırımların dışında en büyük yatırımımız olmuştur.Daha 1990’lı yıllarda ilk defa gündeme gelen havaalanı 2001 yılında bizden önceki hükümet döneminde programdan kaldırılmıştır. Hatta ö yıllarda henüz genel başkan olarak ilimize gelen Başbakanımız önceliklerinin Karadeniz Sahil Yolunu bitirmek olduğunu ifade etmişti. Nihayet sahil yolu bitince de yeniden havaalanı yeniden gündeme geldi ve hayalimiz gerçek oldu. Şimdi ise dünyada ikinci, Avrupa ve Türkiye’de ise ilk olan bir havaalanına kavuşuyoruz.Hatta bu havaalanı Türkiye’nin tanıtım katalogunda  da yerini alacak bir proje olmuştur.”

AK PARTİ  HAVAALANI (4)

Havaalanının tamamlanmasının ardından her iki ilin sanayi ve turizm açısından önemli ölçüde kalkınacağını da ifade eden Aydın; “Havaalanına en yakın Organize Sanayi Bölgesi’ni ilimize kurmaktayız.Sanayi bölgesinde 75 parsel olmasına rağmen 100’ün üzerinde müracaat olduğu da bunu bir göstergesidir. Havaalanıyla buranın değeri ve önemi daha da artacaktır. Yine turizm açısından da önemli olan ulaşım sorununu da kolaylaşmış olacaktır.Havaalanı faaliyete geçtiğinde her iki ilin gelişimi ivme kazandığını göreceğiz.”dedi.

Havaalanıyla ilgili teknik bilgi veren Şantiye Sorumlusu  Ömer Işık ise yaklaşık 500 kişinin, 49 iş makinesinin çalıştığını belirterek günde birbuçuk ton taş  taşınarak bugüne kadar yaklaşık  22 bin 500 ton taş dolgusu yapıldığını ifade etti.

Işık 2011 yılında başlayan dolgu ve pist çalışmasının 2014 temmuz ayı sonlarında tamamlanarak teslim edilmesinin ardından üstyapı apron çalışmalarının başlayarak yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

AK PARTİ  HAVAALANI (1)

AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın’ın, basın mensuplarıyla havaalanı inşaatı inceleme çalışmalarına partisinin Kadın Kolları Başkanı Rabia Hafızoğlu ve Piraziz Belediye Başkanı Cafer Mavi’de eşlik etti

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir