Giresun

ORDU-GİRESUN HAVAALANI BİTECEK Mİ?

GİRESUN VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN, HAVAALANINA ÖNÜMÜZDEKİ YILIN MAYI-HAZİRAN AYINDA UÇAK İNECEĞİNE İNANIYOR…

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı için en geç önümüzdeki yıl Temmuz ayında tarifeli uçuşlar için biletlerin alınabileceğini söyledi. 

Makamında gazetecilerin havaalanı ile ilgili sorularına yanıt veren Vali Şahin, ”Havaalanı bittikten sonra Giresun’un daha çok gelişeceğine ve ivme kazanacağına inanıyorum. Giresun Üniversitesi’de bu Havaalanı sayesinde gelişecek. Öğretim üyeleri ve görevlilerinin gidiş gelişleri bu sayede çok daha rahat olacak. Sabah İstanbul’dan uçağına binen öğretim üyeleri saat 11.00 gibi gelip derslerine girebilecek ve dersinden sonra İstanbul’a evine gidebilecek.Bu yönden havalimanımız son derece önemli” dedi.

Havaalanında pis uzunluğunun 1750m’ye vardığı bilgisini veren Vali Şahin, “10 gün önce havaalanında inceleme yaptığımda pist uzunluğu 1200m idi. Aradan  10 gün geçti şuan şuanda  pist uzunluğu 1750m, nerdeyse 2 km’ye vardı. Pist uzunluğumuz önceden 2 kilometreydi sonradan 3 kilometreye çıkartıldı. Havalimanının üst yapı ihalesi yapıldıktan sonra yer teslimi yapılarak 4 ay gibi kısa bir sürede  tamamlandığında artık tarifeli seferler için Giresun havalimanı hazırdır diyeceğiz. Ve inşallah önümüzdeki mayıs-haziran aylarında en geç temmuz ayında inşallah Türk Hava Yollarından uçuş için biletlerimizi alacağız. Çalışmalar şuanda gayet iyi gidiyor, hızlı gidiyor. Yılsonuna kadar. 4 bin 200 metre uzunluğundaki mendirek tamamlanmış olacak. Zaten temel olan mendirektir.  Mendirek tamamlandı mı diğerleri o kadar önemli değil, kaldı ki pist. Pist ki yarım metre kalınlığında burada betonu ve asfalt malzemesi mükemmel bir şekilde devam ediyor. Giresun ve Ordu inşallah biran önce havalimanına kavuşacak” şeklinde konuştu.

 
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir